Skocz do zawartości

Zafira C 1.4 T 140KM - klekocze jak diesel na gorącym silniku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich z racji, że jestem tu nowy :)

 

Kupiłem 2 miesiące temu Zafirę C 1.5T 140 KM z 2017 roku. Samochód pochodzi z Polskiego salonu, jest pełna historia serwisowa i ma przebieg zaledwie 60 tyś. km ale mam obawy, że coś jest z silnikiem nie tak.

Otóż ma on bardzo brzydkie brzmienie - tak brzydkie, że wydaje mi się, że to nie jest możliwe żeby ten typ tak miał.

I w zasadzie to są dwa typy tego brzydkiego brzmienia:

- pierwszy - na zimnym lub słabo rozgrzany silniku, a także gorącym przy przyspieszaniu z niskich obrotów tak dziwnie burczy. Tak do około 2500 obrotów, później już brzmi normalnie. I to jeszcze bym był w stanie uwierzyć że ten typ tak ma ale jak silnik jest dobrze rozgrzany to:

- klekocze jak diesel. Niestety nie zawsze i trudno mi trochę określić kiedy to się stanie. Byłem u znajomego mechanika żeby mu to pokazać i akurat na złość nie klekotał. Ale słyszę to klekotanie głównie przy parkowaniu, jak przyjadę z jakiejś trasy trochę dłuższej i silnik jest dobrze rozgrzany. Mam wrażenie że jak puszczę gaz i silnik schodzi z obrotów przy niskich prędkościach (np. przy parkowaniu), chyba też przy wciśnięciu sprzęgła i schodzeniu z obrotów. Wtedy właśnie [przez chwilę klekocze jak diesel. Nie mogę tego nagrać bo nigdy nie wiem kiedy to się stanie. Nawet jak to usłyszę i chciałbym powtórzyć żeby iść posłuchać silnik to już się nie uda :(

Może ktoś coś ???

Mam też delikatny wyciek oleju - i mechanik stwierdził, że to z chłodniczki oleju - przy 60 tys. przebiegu? Ten sam mechanik, który nie słyszał klekotania bo akurat u niego nie klekotało powiedział że podejrzewa rozrząd i że przy uszczelnieniu chłodniczki można go od razu wymienić. Ale łańcuch przy 60 tys.? To jest możliwe? 

 

LPG mam ale nie fabryczne - nowe, dopiero założone i przed montażem było to samo czyli to nie ma wpływu.

Edytowane przez kajfasz
Dodatkowa informacja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kajfasz napisał:

Ale łańcuch przy 60 tys.? To jest możliwe? 

Panie..... Wszystko jest możliwe . Trzeba chyba będzie dekiel zrzucić żeby się przyjrzeć 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak. To rozrząd. Zdjęty i wymieniony. Zużyty sam łańcuch jak i prowadnice w bardzo znacznym stopniu! Masakra! Przy 60 tyś. przebiegu! Szkoda nawet komentować... Kupiłem sobie Opla :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie czasy, że łańcuch rozrządu jest problematyczny czasami nawet bardziej od paska.

To już nie jest synonim trwałości i niezawodności.

Hydrauliczny napinacz i tym samym napięcie łańcucha zależne od ciśnienia oleju to głupota, ale cóż.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kajfasz napisał:

Kupiłem sobie Opla :(

Takie czasy , i to nie tylko domena opla , w BMW to te rozrządy od kilku ładnych lat wystarczają do wymiany oleju ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poprzednik miał w dupie serwis olejowy, butował w podłogę i jeździł jak wyścigówką.

Wtedy łańcuch się szybko zużyje.

Musi być dobry olej, prawidłowe ciśnienie i poziom.

Oraz trzeba dobrze traktować silnik.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie lub serwis long life czy też mogło być pisane a nie lane.

 

Łańuch i tak jest pewniejszy od paska ale w końcu to nie jest sam łańcuch tylko jest 3 ślizgi a jeden to napinacz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności