Skocz do zawartości

z18xer - zawór zwrotny podstawy filtra oleju, klepanie kzfr po postoju


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zmieniał ktoś może zaworek w podstawie filtra? zauważyłem ostatnio intensywniejsze klepanie po postoju, nawet takim parogodzinnym. Odpalam, klepnie sekunde-dwie i jest malina, niedawno nawet po nocy nie było a ostatnio cały czas. olej ten co zawsze, świeżyzna przejechane na nim koło 4k km, nawet koloru nie zmienił, dodany ceramizer. Odkręciłem dzisiaj filtr oleju to troche z niego skapało ale nie nazwałbym że był "pełny oleju". okręciłem ten pręt plastikowy po środku ale tam nic ciekawego nie znalazłem. powciskałem ten zaworek zwrotny, tak dla "hecy" to normalnie wpada w środek i odbija. filtr przejrzałem i żadnych opiłków etc. korci mnie aby wymienić te dwa elementy, pytanie tylko czy da sie to zrobic jak jest podstawa filtra na samochodzie? ten zaworek jest na jakimś ala pierścieniu segera czy jak? patrzyłem na niego to tak jakby po bokach coś podobne do własnie pierścienia segera go jakby trzymało... i pytanie czy to da cokolwiek 

image.png.5c0f40de74c68ccfa60b16f02c5a1ff4.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może problem jest gdzieś indziej.

Mam na uwadze same zawory od kół rozrządu - mają one sitka które mogą z czasem się przytkać, poza tym według ASO przy wymianie rozrządu koła i zawory powinny też być wymieniane.

Rzuć okiem na google na te zawory to się dowiesz o czym pisze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sitek nie ma już od dekady :D spradzałem chwile po zakupie gruza 2 lata temu. dziś z rana po nocy odpaliłem auto i cisza, w ciągu dnia odpaliłem drugi raz i też cisza. może jednak ten zaworek się źle ułożył czy coś bo zabawie nim ucichło, przynajmniej dzisiaj. pojeżdze jeszcze tak jak jest, jezeli znów zacznie hałasować będę się przymierzał do jego wymiany

Edytowane przez mateusz101195

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopowiadając, dziś z rana rozruch i też kompletna cisza :D oby tak dalej 
*kolejny rozruch po staniu jakies 16 godzin i ciuchutko. 

oglądam sobie mechanika-samozwańca  takiego, sghost czy jakos tak, wymieniał kiedys swoim e4śmieć ten zaworek bo własnie był popekany przez wiek. może tutaj sytuacja jest podobna?https://www.youtube.com/watch?v=tkkGtM3-RNI&ab_channel=scghost

Edytowane przez mateusz101195

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności