Skocz do zawartości

Błąd 242F-66


LeszekW

Rekomendowane odpowiedzi

Sprowadziłem samochód 3 lata temu, wypalanie filtra występowało u mnie średnio co około 300 km (tryb jazdy mieszany z przewagą trasy) Problem zaczął się jakoś w kwietniu/maju jak sie zrobiło gorąco. Filtr wtedy nawet potrafił wypalać się co 1-2 dni z tym, że być może z powodu, że poprzednie wypalanie zostało samoistnie przerwane. Czasami zdarzy się, że wypalanie wypali się w 100% i nie zakończy się błędem ale zazwyczaj wywala błąd (z tematu). Na początku powiązałem problem dpf z wymianą oleju (bo był wymieniany mniej więcej w tym czasie od kiedy zaczęły się problemy) ale czytałem na etykiecie, że owy olej jest przystosowany do silników z filtrem dpf. Następnie padło na pęknięty wężyk od czujnika ciśnień (mam ten z jednym króćcem) ale wygląda na cały ale za to metalowa rurka, która łączy owy wężyk z wydechem była zabita sadzą (miała niewielki prześwit). Wyczyściłem ją, skręciłem wszystko do kupy i niestety nic nie pomogło.

 

Samochód ma 220 tysięcy przebiegu

 

 

Co jeszcze ewentualnie moge sprawdzić ? Sam filtr nie jest "skomplikowany", ma 2 czujniki, jeden ciśnienia, drugi temperatury także nie ma tu zbyt dużo opcji ?

Edytowane przez LeszekW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też walczyłem z częstym wypalaniem DPF na jednym czujniku .

U mnie było czyszczenie dolotu , EGR , sprawdzenie odmy , sprawdzenie nieszczelności w tym na wydechu , plecionka kolektory , czyszczenie map sensora(też był zaklejony) oraz kolektora chyba nawet .

Rurkę jak wężyk gumowy też miałem zapchany (po wyczyszczeniu nic się nie zmieniło ) dopiero po wszystkich czynnościach jak wyżej wróciło do normy .

Co konkretnie u mnie było przyczyną do dzis nie wiem , czy kumulacja wszystkiego co powyżej czy któraś ze składnikowych .

A wypalało mi go już prawie co 40 kilometrów, bez znaczenia czy motor zimny czy ciepły .

Tak że możesz sprawdzić elementy jak powyżej .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności