Skocz do zawartości

Astra h - luz na maglu, przestawiająca się zbieżność


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zmieniałem ostatnimi dniami wahacze + drązki i końcówki kierownicze, klasycznie po operacji pojechałem na zbieżnośc. Po zrobieniu dostałem info że jest lekki luz na maglu. Fachowiec zrobił taki myk że ustawili wszystko na 0,00, przjechali do tyłu, wjechali sporotem na maszyne (hunter coś tam) i zbieżność na lewym kole zmieniła się o 0,05. Z tego co wyczytałem jest śruba regulacyjna ma maglownicy, ktoś może pokusił się o kasowanie luzu na maglu? na jutbku znalazłem jeden film pokazujący plus/minus co i jak, nasadka 17 i dokręcanie o 1/5 obrotu i sprawdzanie czy magiel luźno chodzi w całym zakresie (wiem że dokręcanie powinno być robione w skrrajnym połozeniu kiery gdzie najmniej się zużywa). Auto póki co jeszcze nie pływa na drodze, nie zauważyłem żadnych objawów luźnego magla, luzu na kierownicy też nie ma

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drązki i końcówki świeżutkie, TRW, wahacze nówki SRL, sam zmieniałem, dokręcałem etc. Typo powiedział że dokręcając kontre końcówki wyczuł luz, jak wkręcałem drązki to magiel kontrowałem drugim kluczem aby sie nie ruszał więc go nie wyczułem zbytnio. Z tego co czytałem lekki luz trzeba zostawić, nie może pracować na sztywno. Ciekawi mnie czy ktoś już ten luz kasował i czy to coś zmieniło. Jutro bede miał wyrywane 8 wiec podejrzewam że przez tydzień bede wyjęty z życia, po tym wgramole się pod auto i się tym pobawie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanki git. luz na maglu jest 100%, nie słychać pukania większego ale jak się trzyma lewy drażek i kręci kierą to czuj ewidentnie że puka. sam magiel sztywniutko. próbowałem kręcić tą śrubą regulacyjną ale jest jakaś turbo zastana i mi się obmyka, próbowałem i krótką 17 z przedłużkami, i długa, przegub cardanai inne cuda i nie moge jej drgnąc nawet. oddam chyba do mechanika, przypierdoli z udaru to puści z miejsca -_- w takim miejscu jest że nie ma nawet jak się dobrze zaprzeć aby nasadke docisnąc, klasycznie utrudnione dojście....

Edytowane przez mateusz101195

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności