Skocz do zawartości

Corsa d cd30mp3 op-com china clone 08/2010 brak możliwości programowania


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

 

 image.thumb.jpeg.9533460715940a1f7549d9510e1e80c6.jpegimage.thumb.jpeg.9b18a81e0d5815fe4428ffd083356488.jpeg

 

Sprawa wygląda tak,

tester to ryzowy op-com 08/2010 v1.45

radio to cd30mp3  13257028

wyświetlacz TiD

 

Problem polega na tym że na wyświetlaczu nie pokazuje menu od radia ( ustawienia głośników , stacje radiowe , itp) , radio i wyświetlacz zparowane brak komunikatów radio safe itp. Radio uruchamia się jedynie po włączeniu z przycisku/ pokrętła , nie uruchamia się ani nie wyłącza po zapłonie ( brak możliwości zmiany ustawień gdyż nie pokazuje ich na wyświetlaczu TiD), brak podswietlenia radia.

 

Pomyślałem ze cos się musiało rozjechać przy jakimś kodowaniu świateł automatycznych i chciałem połączyć się z radiem aby sprawdzić konfiguracje i tu pojawia się problem

po próbie połączenia z EHU op-com wyrzuca komunikat o braku możliwości załadowania pliku dcorsaehu_0x0901 .mbf ,

sprawdziłem w katalogu LangData i nie ma takiego pliku jest tylko dcorsaehu_0x0801, dcorsaehu_0x0903, dcorsaehu_cd30mp3 oraz dcorsaehu_gen.

Radio się łączy ale można jedynie odczytać kody błędów, kodów brak.

 

Czy jest jakaś możliwość aby dograć do op-coma brakujący plik. 

 

Albo może ktoś już się spotkał z podobnym przypadkiem i wie jak to rozwiązać.

 

Dzięki za podpowiedzi 

Edytowane przez Tomekasd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik powinien być w folderze LangData/EN (u Ciebie pewnie PL)/ MeasuringBlocks. Ja mam w każdej wersji softu, choć używam dużo nowszych wersji (poszukaj w sieci Fantomel). Oczywiście wychodzę z założenia, że masz stary, dobry interfejs, więc pewnie można go aktualizować. Piszę, bo nowsze oprogramowanie wymaga nowszego firmware i programy od Fantomela automatycznie aktualizują firmware. Wysłyałbym Ci plik, ale wątpię, czy zadziała z innej wersji, a tej 08/2010 od dawna nie używam. Do wersji PL mam plik dcorsaehu_0x0901 .mbf z wersji OP-COM Prof 160115a PL, spróbuj, załączam.

 

DCORSAEHU_0x0901.MBF

 

Edit: Wyszperałem wersję 08/2010PL i też nie mam tam pliku tego pliku, jest natomiast we wszystkich posiadanych wersjach EN

Edytowane przez bogoes
dodanie tekstu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zainteresowanie, spróbuję wkleić plik i zobaczę co będzie.

Czyli ogólnie według Ciebie posiadam zbyt starą wersje?

op-com kupiony chyba w 2013 -14 roku, leżał i się kurzył.

Interfejs na zdjęciu, da się to zaktualizować ?

 

 

IMG_20231006_190437561.jpg

IMG_20231006_190424673.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te starsze są raczej dobre i na oryginalnych częściach, później dopiero małe rączki zaczęły robić podróbki podróbek;)... także na pierwszy rzut oka wydaje się, że Twój fejs idzie aktualizować.... sprawdź jeszcze, czy gdzieś na płytce nie ma elementów D5 i C22, jak są, to nie można aktualizować, taka podpowiedź sprawdzania fejsa: https://www.digital-kaos.co.uk/forums/showthread.php/878807-OP-COM-Software-Free4All?highlight=opcom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zaczynam  doktoryzować z aktualizacji. Dzięki 

 

edit

 

Aktualizacja zrobiona, pozostaje zweryfikować działanie w aucie.

Edytowane przez Tomekasd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2023 o 21:29, bogoes napisał:

No właśnie te starsze są raczej dobre i na oryginalnych częściach, później dopiero małe rączki zaczęły robić podróbki podróbek;)... także na pierwszy rzut oka wydaje się, że Twój fejs idzie aktualizować.... sprawdź jeszcze, czy gdzieś na płytce nie ma elementów D5 i C22, jak są, to nie można aktualizować, taka podpowiedź sprawdzania fejsa: https://www.digital-kaos.co.uk/forums/showthread.php/878807-OP-COM-Software-Free4All?highlight=opcom

 

Cześć

dzięki za dotychczasową pomoc

 

Op-com-5 działa na wersji 170823c  V01.66

 

Po połączeniu z radiem nie wyświetla już żadnego komunikatu, programowanie jest dostępne, jednak po wejściu w nie i wybraniu np indeksów audio , code lub temperature nie wyświetlają się zadne indeksy. Na zdjęciu z pierwszego posta widać jakie są te indeksy. I tak radio gra na 4 głośnikach, wyświetlacz TiD pokazuje temperaturę zewnętrzną, godzinę i datę, po włączeniu radia na TiD znika data ale nie pokazuje się menu radia. W indeksach TiD też nic nie pokazuje. Czy jest ktoś w stanie coś dalej podpowiedzieć, może jak to dalej ugryźć, podejrzewam że coś tu jest namotane i radio z wyświetlaczem choć sparowane to źle zakodowane. widziałem na youtube ze po połączeniu z wyświetlaczem można przeprowadzić w Tech 2 kodowanie wariantów programu i wybrać jakie jest radio podłączone. Jeśli błądzę to mnie poprawcie.

 

Dzięki pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności