Skocz do zawartości

Brak ryglowania z pilota w drzwiach kierowcy , Meriva .A


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.wspaniałych ludzi z forum. Sprawa dotyczy wiekowej Merivy 1,6 2005, bez gazu. Mam problem z elektryką, konkretnie z centralnym zamkiem. Z pilota przestał zamykać drzwi kierowcy, z kluczyka zamykam wszystkie, otwiera też, chociaż z małym oporem przekręcenie kluczyka do otwarcia idzie z oporem, z kołka drzwi rygluje i otwiera wszystkie. Opkom podłączony,wywaliło w module komfortu błąd niezadziałanie silnika centralnego zamka drzwi kierowcy. Po wykasowaniu iponownym włączeniu centralnego, wywaliło taki sam błąd. Wymiana zamka drzwi kierowcy !. Nie przyniosło efektu pozytywnego. Zauważyłem też, że radio nie włącza i nie wyłącza się po przekręceniu kluczyka, Ustawienia radia sprawdzone. jest ok, nie działa,trzeba wyłączać i włączać ręcznie.Zalukałem pod fotel kierowcy, przekaźniki OK, profilaktycznie wymieniłam,lipa nie pomogło. Pomogła zworka, działa z pilota.Bez zworki nie działa . Moduł komfortu ? . Wymieniłwm  zaprogramowałem i nic nie pomogło , Tydzień walki bez rezultatu , Może macie jakiś pomysł ? . Jeżdzę ze zworką , ale wolę aby bło jak zawsze . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dociera sygnał do silnika drzwi u kierowcy przelotka w słupku sprawdzona. Dziwne z kołka działa a z pilota nie. Przewody sprawdzone. Jeden wymieniłem, ale nie ma nić wspólnego z centralką. Był to od głośnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przelotki w drzwiach patrzyłeś ? Jeszcze zajrzyj do przelotki w klapie . 

Edytowane przez Navia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Navia napisał:

Do przelotki w drzwiach patrzyłeś ? Jeszcze zajrzyj do przelotki w klapie . 

 

No ba. Merivka rozłożona od przodu do tyłu. Wybebeszyłem prawie całą elektrykę. Wiadomo, że od przelotek się zaczyna i bezpieczników, Roboty co niemiara efektów nie widać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już za cieżko chodzi ten zamek od kierowcy skoro zdalnie nie działa a rozumiem że z kluczyka mechanicznie działa? Tutaj bym kombinował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, waldek2020 napisał:

Może już za cieżko chodzi ten zamek od kierowcy skoro zdalnie nie działa a rozumiem że z kluczyka mechanicznie działa? Tutaj bym kombinował.

 

Zamek wymieniony jest to samo, kluczyk chodzi ciężko tylko przy otwieraniu, tak jakby coś trzymało go w pozycji zamkniętej. Powoli ogarniam. Problem jest w okolicach zasilania zespołu modułu sterowania szyb, a coś pogmatwało się z automatycznym domykaniem szyb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam w nowym roku, Zamknę temat, centralnego zamka. Po wybebeszeniu wiązek i przedzwonieniu kabli, wymianie podejrzanych przewodów było bez poprawy. Przez przypadek odkryłem, że silnik od siłownika klapki wlewu paliwa wariuje. To znaczy po włączeniu z pilota centralnego, cały czas włącza się i wyłącza, jak karabin maszynowy terkocze. Wymiana na inny, eureka wszystko wróciło do normy. Tak że rozbombardowanie całej elektryki, może nie było konieczne, ale też miało plusy w postaci wymiany przewodów, które nie miały nic wspólnego z centralnym. Ale wszystko działa, jedynie wywaliłem silnik z siłownikiem tylnej klapy i przerobiłem na mikro styk. Temat zamknięty. Nie wiem, co było przyczyną, być może siłownik klapki paliwa, być może przewody, które wymieniłem, a były podejrzane. Temat w każdym razie ogarnięty działa i to się liczy. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności