Skocz do zawartości

Problem przy odpalaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jeśli jest problem przy odpaleniu a później jest wszystko ok w czasie jazdy to pompa nie może być przyczyną tego słabego odpalania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem onegdaj (dawno temu, w innym aucie) problem taki, że prąd dochodzący do pompy paliwa był "słaby". Po drodze - na przewodach - był zazieleniały przekaźnik od alarmu.

Miałem problem z uruchamianiem auta podczas dużych mrozów. Podczas jazdy nie miałem problemów.

Po usunięciu przekaźnika i naprawieniu instalacji problem ustąpił.

Może u Ciebie podczas rozruchu też jest jakiś problem z prądem? Wystarczy wpiąć przy pompie żarówkę w instalację i jeśli po włączeniu zapłonu (a jeszcze przed rozruchem) żarówka będzie słabo świecić to może to wskazywać na problem z zasilaniem pompy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniony filtr paliwa , zapalanie bez zmian 15 do 25 sekund kręcenia .

Panowie mam dwa manometry lecz nie mam końcówki by podłączyć się do listwy , co można zastosować by w trakcie podłączenia wcisnoł się zaworek .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie naprawione ale może ktoś wie czy elektromagnetyczny zawór par paliwa może odpowiadać za cofania paliwa .

Bo u mnie wszystko działa tylko pompa jak dopompuje paliwo i się wyłączy to auto trzeba kręcić bardzo długo jak by nie dostawało paliwa zaznacze jednak że tak się dzieje tylko po postoju około 3 godzinnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post.

Po drugie. Zrób eksperyment.

Włącz zapłon i nie uruchamiaj auta (powinno być słychać, jak przez chwilę pompa paliwa pracuje). Wyłącz zapłon i włącz ponownie (również bez odpalania). Wyłącz trzeci raz i włącz zapłon ponownie lecz teraz (po chwili) spróbuj uruchomić silnik. 

Jeśli po takim zabiegu auto odpali normalnie, to znaczy, że pompa niedomaga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone dziś rano po takim 3 krotnym nie odpala .

A tak wogóle to pompe słychać tylko za pierwszym razem później już nie słychać i jak pisałem 30 sekund trzeba kręcić .

Zwróciłem uwage że jak zostawiłem na podjeździe i tył był o dobre 30 cm wyżej i auto po 4 godzinach zapalił normalnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wymieniona jako kolejny element .

Podjechałem na komputer i koleś nie szczytał żadnych błędów .

Troche błądze po omacku .

W byłem u dwóch mechaniorów i każdy gada co innego tymbardziej że gdy jeżdże to problemu przy zapalaniu nie ma. ???????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2023 o 14:14, waldek2020 napisał:

A może LPG idzie w dolot?

zakręcić butlę, poluzować na filtrze lotnym żeby się gaz ulotnił, to samo zrobić dla pewności na filtrze fazy ciekłej i sprawdzać co się będzie dziać po dłuższym postoju.

Zrobione?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arek Agila 2004 napisał:

Pompa wymieniona jako kolejny element ...

A zasilanie pompy sprawdziłeś? 

Jak będzie "słaby" prąd, to i dwie pompy nie pomogą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie pompy sprawdzone jest wszystko dobrze .

Dziś na noc zakręciłem gaz i zdiołem przewód gazowy który może puszczać gaz , więc rano zobacze jak zapali.

Pojerzdże pare dni na paliwie.

Sporadycznie nadal mam falowanie na biegu jałowym szczególnie jak włączone są odbiorniki elektryczne ale same falowanie niespodziewanie zanika.

Po odpaleniu kultura jazdy jest spoko.

Tylko te kręcenie .

Dziś nagram dźwięk odpalania i udostępnie.

Walcze dalej ???? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności