Skocz do zawartości

Problem przy odpalaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem pewną zależność i tu może ktoś się wykarze swoją wiedzą.

Opis: Z uwagi że do tej pory jeździłem głównie na gazie a paliwo służyło do rozgrzania silnika nie zwruciłem uwagi na odgłosy i tu pojawia się moja usterka po spadku temperatur .

Dziś zaczołem od odpalenia z odłączonym lpg i w czasie jazdy wsłuchałem się w to jak pracuje auto.

Jadąc na pb zwruciłem uwage na wydobywające się dźwięki , proces przyśpieszania jest mułowaty i w tym czasie słychać terkotanie jak zawory w starym 125p , choć dźwięk jest podobny to nie odpowiada za chydropopychacze gdyż po zatrzymaniu i wpięciu przewodu gazowego i odkręceniu butli zapaliłem autko na pb które na biegu jałowym pracuje ok , ruszyłem i przy przyspieszeniach dźwięk był słyszalny i nagle przełączyłem na gaz i wszystko ucichło .

Auto zrobiło się żywsze ale tylko na lpg .

Więc problem z tym zapalaniem może będzie łatwiej ustalić ?? ??

Nagrałem jak to brzmi w czasie jazdy.

 

Edytowane przez Arek Agila 2004

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

1 godzinę temu, Arek Agila 2004 napisał:

i nagle przełączyłem na gaz i wszystko ucichło .

I trzeba było ponownie przełączyć na PB aby się upewnić czy terkotanie powróci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem i powruciło przy każdym przeciążeniu jak daje więcej gazu.

Proszę podepnijcie jakiś link z krokami jak przywrócić te mapy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Arek Agila 2004 napisał:

I myślisz że jak zrobię tak jak opisują co do map na pb to wszystko wróci do normy.

No, tak myślę.

Ja nie będę szukał, bo temat LPG mnie tak średnio obchodzi.

Jak silnik jest do benzyny, to ma ładziać na benzynie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ja37 ma przede wszystkim rację w tym, że najpierw trzeba sprawić aby silnik prawidłowo pracował na paliwie do jakiego został przewidziany. 

A problemy z rozruchem silnika to bardzo częsty objaw rozjechanych map benzynowych. 

Nie jeździć w ogóle na gazie, naprawić pracę silnika na benzynie i do dobrego gazownika, żeby prawidłowo zestroił LPG, bo problem powróci. 

Edytowane przez ochkarol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że rozwalone mapy bez błędu??

Na zimnym przecież map nie bierze pod uwagę bo i sondy nie bierze pod uwagę. A na ciepłym przy takim rozrzucie byłby check na desce.

 

Masz opcje podpiećia pod komputer gazowy może? w ogóle jaki sterownik od gazu?

 

Przydałby się pogląd korekt z car scannera bo to co podałeś chyba w połowie sprawna. Temperatura na zimnym jest dobrze widziana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności