Skocz do zawartości

Astra J 1.4 T czujnik MAF


riko2904
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez riko2904,

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cześć

Czy mogę prosić o pomoc w sprawdzeniu prawidłowości odczytu z czujnika MAF. Odczyty zrobione były zwykłym interfejsem podłączonym pod OBD i aplikacją na telefon, ponieważ nie posiadam nic innego. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma jakiejś niepokojących objawów z pracą silnika, czy świecący się kontrolek, czasami wyświetla się błąd p0171 ( wiem, że ten kod usterki jest ogólny i może to być wszystko). Dodam jeszcze, że dzieje się tak na postoju na biegu jałowym, jak i podczas jazdy czasami częściej czasami rzadziej, lecz co jakiś czas jest taki pionowy wystrzał wykresu.

https://zapodaj.net/plik-Vve9Dawxae

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, riko2904 napisał:

czasami wyświetla się błąd p0171

EVAP zaślep na próbę i nie patrzy się na wskazania przepływomierza, tylko na korekty składu mieszanki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ArKos napisał:

EVAP zaślep na próbę i nie patrzy się na wskazania przepływomierza, tylko na korekty składu mieszanki.

 

EVAP Miesiąc temu był wymieniany na nowy. Jeśli dobrze rozumie, to chodzi o korektę krótkoterminową? Drugie foto po nagrzaniu. Nie wiem, czy potrzebne, ale stosunek paliwo/powietrze stoi w miejscu 14,63.

Screenshot_2023-12-07-16-17-17-415_com.ovz.carscanner.jpg

Screenshot_2023-12-07-16-32-51-159_com.ovz.carscanner.jpg

Edytowane przez riko2904

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, riko2904 napisał:

EVAP Miesiąc temu był wymieniany na nowy.

Co nie oznacza, że jest sprawny na 100%.

 

5 godzin temu, riko2904 napisał:

Jeśli dobrze rozumie, to chodzi o korektę krótkoterminową? Drugie foto po nagrzaniu. Nie wiem, czy potrzebne, ale stosunek paliwo/powietrze stoi w miejscu 14,63.

Sterownik lekko wzbogaca, ale stany +/- 5% są standardowym zachowaniem sterownika.

 

Ten błąd P0171 ma chyba inne podłoże, raczej nie związane z lewizną. No chyba, że np EVAP się co jakiś czas wiesza i nie domyka się do końca albo jakimś ślepym trafem gdzieś co jakiś czas dostaje się lewe powietrze.

 

Przypominam przy okazji, że LPG ma ogromny wpływ na sterownik silnika i szalenie istotne jest, czy jest poprawnie wyregulowany i nie powoduje rozjeżdżania się map benzyny.
Ten błąd jest na benzynie czy LPG?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
37 minut temu, ArKos napisał:

Przypominam przy okazji, że LPG ma ogromny wpływ na sterownik silnika i szalenie istotne jest, czy jest poprawnie wyregulowany i nie powoduje rozjeżdżania się map benzyny.

Ten błąd jest na benzynie czy LPG?

 

Co do EVAP wymontowałem i sprawdzałem szczelność „ustami” w jedną i drugą stronę nic nie puszcza, a na pewno działa, bo słychać jak raz klekocze, a raz nie. Hmm co do regulacji gazu to na początku roku był montowany gaz, więc może się po takim czasie rozjechała mapa. Będę musiał to sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.12.2023 o 16:08, ArKos napisał:

EVAP zaślep na próbę i nie patrzy się na wskazania przepływomierza, tylko na korekty składu mieszanki.

 

 

Czy moge troche pojeździć z zaślepionym króćcem od EVAP żeby poobserwować korekty?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winny okazałś się EVAP

Pytanie, jak odłączyć wężyk od zaznaczonej strony, jest tam jakaś dziwna złączka którą jakiś trzeba podważyć, nacisnąć? 

 

 

evap.jpg

evap2.png

Edytowane przez Maximus2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności