Skocz do zawartości

Problem z odmą ? Astra 1.4 16v z14xep.


Rekomendowane odpowiedzi

Forumowicze czy ktos powie mi gdzie  jest zawór odmy w silniku z14xep  ? 

 

Wczoraj przy wymianie oleju odkrecilem korek spustowy misy i korek wlewu oleju. Olej spywal i wzialem sie za odkrecanie filtra oleju. I tutaj pierwszy raz mi sie cos wydarzylo. Przy wykrecaniu tej obudowy od filtra olej wystrzelil. Jakby tam bylo jakies mega cisnienie. Mam corse b tez i nigdy mi olej nie wystrzelil tak jak tutaj. 

 

Przeczyscilem weze co wchodza do kolektora, nie byly one mocno zawalone maslem. 

 

Raz juz byl wymieniany uszczelniacz walu od strony skrzyni, czy to moze byc odma ? ? 

 

Z gory wszystkim dziekuje za odpowiedzi.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś korek wlewu odkręcony to teoretycznie ciśnienie jeśli jakieś było pod pokrywą zostało rozładowane więc odma (grubszy wąż ) z tyłu pokrywy nie powinien mieć na to wpływu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Marcin 83 napisał:

Jak miałeś korek wlewu odkręcony to teoretycznie ciśnienie jeśli jakieś było pod pokrywą zostało rozładowane więc odma (grubszy wąż ) z tyłu pokrywy nie powinien mieć na to wpływu 

 

Wstawilem zdjecie a wiec, który wąż to odma ? I gdzie w z14xep jest odma tj.zawor  ?  

Screenshot_20240112-144536_Gallery.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba te gumowe węże to odma, jeden jak widać idzie przed przepustnicę a drugi już pod w kolektor dolotowy.

zaworu nie ma

 

 

Screenshot_20240112-144536_Gallery.thumb.jpg.a263e6c205d97bcbf62bcb46a8344fc6v1.jpg

 

 

 

5 godzin temu, adasku10 napisał:

Wczoraj przy wymianie oleju odkrecilem korek spustowy misy i korek wlewu oleju. Olej spywal i wzialem sie za odkrecanie filtra oleju. I tutaj pierwszy raz mi sie cos wydarzylo. Przy wykrecaniu tej obudowy od filtra olej wystrzelil. Jakby tam bylo jakies mega cisnienie. Mam corse b tez i nigdy mi olej nie wystrzelil tak jak tutaj. 

To trzeba się przyjrzeć tej okolicy - czyli zaworek czy nie zacina się bo odma nie ma nic wspolnego z tym, filtr oleju dobrze dobrany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, waldek2020 napisał:

Oba te gumowe węże to odma, jeden jak widać idzie przed przepustnicę a drugi już pod w kolektor dolotowy.

zaworu nie ma

 

 

Screenshot_20240112-144536_Gallery.thumb.jpg.a263e6c205d97bcbf62bcb46a8344fc6v1.jpg

 

 

  

To trzeba się przyjrzeć tej okolicy - czyli zaworek czy nie zacina się bo odma nie ma nic wspolnego z tym, filtr oleju dobrze dobrany?

 

A czyli ten zaworek co jest w obudowie filtra tak ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko wskazuje że gdzieś tam coś nie tak jest.

 

Filtr oleju wygląda normalnie i jest odpowiedniej wysokości?? NIe wymiętoszyło go czy coś takiego? W ogóle coś na nim ze "śmieci" jest ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, waldek2020 napisał:

No wszystko wskazuje że gdzieś tam coś nie tak jest.

 

Filtr oleju wygląda normalnie i jest odpowiedniej wysokości?? NIe wymiętoszyło go czy coś takiego? W ogóle coś na nim ze "śmieci" jest ?

 

Wkład filtra jest oryginal opel. Czy zaworek bedacy w obudowie filtra ma wplyw na splywanie lub nie oleju z obudowy ?  Czy zle dzialajacy moze powodować duze cisnienie w silniku  ?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien coś trzymać oleju ale nie żeby coś z niego tryskało pod ciśnieniem - ale może ktoś miał taki przypadek że za dobrze trzymał. U mnie jak poluzuje to coś tam jeszcze spływa więc dobrze jest go poluzować pierwszego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności