Skocz do zawartości

Wycie klimatyzacji przy 80km/h 5 bieg - okolice 2000rpm


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, jeżdże na klimie cały rok, jak były ostatnie mrozy no to wiadomo, nie działała bo bezpieczeństwo etc. Już pod koniec zeszłego seoznu coś było słychac, teraz jest to ewidentne wycie, jakby łozysko koła wyło. Po wyłaczeniu klimy cisza. Ponieżej 2k obrotów silnika - relatywna cisza, powyżej nie słychać bo wycie silnika i całej reszty już zagłusza/maskuje ale jazda 80km na 5biegu oznacza niemiłosierne wycie. wyłaczenie klimy, właczenie jej po chwili skutkuje chwila ciszy i po chwili znów wyje. co to mozę być? jest możliwośc tego podreperowania we własnym zakresie czy tylko i wyłącznie regeneracja spręzarki w warsztacie? może jakieś łożysko, elektrocewka czy inne ustrojstwo tak hałasuje. spotkał się ktoś z tym kiedys? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , powinna być tam Delphi czy San coś tam. Wymieniałem u siebie cewkę i tarcze , tylko teraz nie pamiętam jak tam łożysko siedziało , a u ojca kupowałem po fabrycznej regeneracji sprężarkę bo się rozpadła .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh, bez szans. jedyne co na niej jest to info o oleju. była tez jakas taka naklejka jak sa plomby gwarancyjne, ale cała wyblakła i po jej odklejeniu nic na niej juz nie było ;/ po vinie pewnie nie dojdzie jaka tam klima siedzi?

421432388_319047063923730_4960034177032431939_n.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojdzie . Od dołu chyba jeszcze są na niej naklejki , dosyć trwałe . Chyba że była regenerowana już i przy szkiełkowaniu były usunięte .

W razie "W" całkiem spoko cena. 

https://www.olx.pl/d/oferta/sprezarka-klimatyzacji-delphi-opel-astra-h-1-6-1-8-meriva-zafira-nowa-CID5-IDYyeq9.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś takiego znalazłem. kupno nowej/regenerowanej to ostateczność, wpierw to co można samemu "pod blokiem" zrobić :D

422798070_912795796803371_8091002129764231613_n.jpg

z tego co widze to bingo, nie sądziłem że nissen robi spręzarki do asterixa 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki doki. zatem pytanie, czy to wycie to może być kwersia tego łożyska? widze że są te elementy dostepne do kupienia za okolo 200ziko (komplet koło, cewka, łożysko). to to wycie, w tym konkretnym przedziale obrotów, to raczej spręzarka "w środku" umiera?. dźwięk przypomina raczej łożysko, aczkolwiek o klimie wiem niewiele 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego nikt Ci nie powie. Bo i w środku jest łożyskowanie i "mechanizm" Możesz kupić na Partyzanta same łozysko i liczyć że tarcza przy demontażu się nie rozpadnie i zobaczysz czy pomogło. Jak nie to już koszta wyższe. Albo wymieniasz sam i gaz walisz w powietrze, albo masz zaprzyjaźniony warsztat gdzie przed wymianą odciągnie Ci gaz z układu a potem dobije , albo dajesz i płacisz za kompletną wymianę .  Naturalnie zakładajac że to ze strony sprężarki jest wycie

Mała lektura 😁

 

15 minut temu, mateusz101195 napisał:

nie sądziłem że nissen robi spręzarki do asterixa 

Nissens robi od groma zamienników , chłodnice , skraplacze, sprężarki chyba do wszystkich fur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności