Skocz do zawartości

Wycie klimatyzacji przy 80km/h 5 bieg - okolice 2000rpm


Rekomendowane odpowiedzi

ok, czyli w skórcie dopóki działa to nie ruszam, jak umrze to wymieniam całą i problem solved na kolejne X lat. zamiast 80km/h trzeba bd jeździć 70 albo 90 xD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mateusz101195 napisał:

jak umrze to wymieniam całą

Tylko żeby umarła tak żeby więcej szkód nie narobiła. Bo jak się zatrze to może zerwać pasek , wlecieć w osprzęt , coś urwać, coś przemielić . U ojca padła sprężarka i uszkodziła koło pasowe na wale lub uszkodzone koło pasowe na wale uszkodziło sprężarkę. Do dziś nie wiem co było pierwsze , ale naprawa trochę mnie zabolała bo akurat ja jezdziłem jego Zafira bo miał hak 😂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zacznie rzęźcić cały czas to się pokusze o wymiane, na razie hałasuje tylko w tym przedziale obrotów. w lato będzie mozna testowac jej sprawność, póki co jest za zimno na jakiekolwike dłuższe zabawy pod padłem :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mateusz101195 napisał:

hałasuje tylko w tym przedziale obrotów

Ku pokrzepieniu dodam że u ojca nie słyszałem żeby był hałas . A potem poszło z górki 

Zobacz sobie filmik w tym poście , mała sekcja zwłok

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

lekki update. to nie klima tak wyła, łożyska w alternatorze przestały istniec. troche dziwne bo na wolnych obrotach nie było problemu, ale jak zdjąłem pasek i zakręciłem kołem to wszystko było jasne. dodatkowo pompa wody (chyba gates, 67k km nalotu) miała bicie i lekkie stuki. wymieniłem te dwa elementy (wyciąganie alternatora w tym modelu samochodu to jakieś nieporozumienie) i szumienie póki co znikło całkowicie. łożyska w altku wleciały skf, szczotki i kumutator (tak sie to chyba nazywa) są w stanie minimalnego zużycia więc tego nie dotykałem. łożysko na klimie sprawne 100%, nie halasuje etc. zaczęło się ciepławo, klima działa wyśmienicie. takie info dla potomnych :D a i asterix ma sztywne koło na alternatorze, tak informacyjnie. a wymiana łożysk bez sprzętu mechanika (konkret udar, prasa, wybijaki, diaxy, punktaki etc) jest awykonalna. łożysko było praktycznie zespawane, jedno wyszłu drugie trzeba było ciąć. a altek da się wyciągnać pomiedzy sankami/zwrotnica/kołem pasowym wału korbowego po uprzednium podniesieniu silnika o pare cm. trochę manewrowania i da rade, chyba jedyne miejsce gdzie da się go na styk przecisnac bez demontażu innych elementów. 

434202264_415460501191329_8167994068313227062_n.jpg

432299567_1420045731942532_1353606855536590944_n.jpg

434263059_942468687422531_1083552162356978875_n.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności