Skocz do zawartości

Malowanie zacisków hamulcowych ??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

o właśnie, też tak zrobię jak kolega Kłosiol, miałem też czerwone, z tym, że z przodu zabrudziły się mocno od pyłu z klocków, tył jest ok, ale pomaluje się w jednym kolorze :wink:

mozna wyczyscic

niekoniecznie odrazu malowac :(

 

u mnie tam nic nie śmierdzi , prędzej farba z klocków się spali niż przypieczesz zacisk .

przeczytales to co napisales ??

jak farba sie spali to bedzie smierdziec to chyba normalne ;)

 

nikt nie pisal o przypieczeniu zacisku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hammerite to farba z zawartoscia gumy czy cos podobnego- bynajmniej jest elastyczna i ma byc gesta jak sie ja kladzie. Pokrywa dosc grubo i absolutnie nie nadaje sie do zaciskow. Ja wczoraj malnalem na czerwono zaciski ale zwykla farba( robilem w poprzednim aucie i bylo okej) Jednak jest jeszcze klejaca przez kilka dni wiec lakieruje jeszcze całe zaciski lakierem hemoutwardzalnym " domalux". Robi sioe jak szkolo i jest bardzo twardy- polecam. Ojciec uzywa go do lakierowania parkietów i schodow z drewna debowego- to jest nasz lakier polski- odpowiednik hartz-lacka niemieckiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o właśnie, też tak zrobię jak kolega Kłosiol, miałem też czerwone, z tym, że z przodu zabrudziły się mocno od pyłu z klocków, tył jest ok, ale pomaluje się w jednym kolorze ;)

 

Wiesz....po 2-3 latach to już moje (srebrne) nadają się też do odświeżenia. :?: Tego się nie uniknie. Woda, sól, pył, błoto itd....żadna farba tego nie przetrwa długo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam tez nie mogłem doszukac sie farby wiec pomalowalem sprayem barwy chrom i o dziwo nie odpadlo, :? ba błyszczy sie i lepiej wyglada od czerwonego, tylko ze mi sie nie chce myć dokładnie ;) ..::polecam chromik::..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ten spray, chcialem Motip ale wszedzie gdzie bylem był albo żółty albo niebieski a chce czerwony :? i musialem go miec dzisiaj a Motip czerwony by zamowili w przyszlym tygodniu ;)!!

 

24 zł za 400 ml i nie wymaga podkładu... jak da rade to jutro pomaluje i wrzuce fotki :D

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Wreszcie pomalowałem, macie fotki z przebiegu roboty :D :

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Ogólnie na żywo wyglada super, jest taki kolor jak chcialem - swiecąca sie krwista czerwień :lol: Najgorsze jest zakładanie tych sprężyn z przodu.... zaciski elegancko pomalowane, wkładam klocki, potem przy uzyciu siły te spreżyny i one ... rysuja i drapia pieknie pomalowany zacisk http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/newblush.gif http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif ale na szczescie wziąlem potem mały pędzelek, psiknałem sprayem do słoika i poprawiłem zadrapania.

Teraz jest idealnie, fajnie sie prezentuje :P

 

Robota zajeła mi w sumie 2 dni, tzn zrobilbym to w 1 dzien ale pózno zacząłem i dokonczylem nastepnego dnia.

Obstukalem zaciski młotkiem, zeby odpadla grubsza rdza, wyczyścilem dokladnie szczotka druciana i wiertarka, odtłuścilem benzyna ekstrakcyjna i pomalowałem jakieś 3 warstwy farbą.

Śmiesznie to wygladalo bo pierwszego dnia zrobilem jedna strone auta a nastepnego druga.... i tak jeżdzilem z pomalowana jedną strona :D

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności