Skocz do zawartości

Wymiana na kompletny zestaw amortyzatory przód Meriva A


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry

W samochodzie Opel Meriva A 2008r. benzyna pomimo wymiany końcówek drążków kierowniczych nadal mam stuki tym bardziej, że mam wylewy przy amortyzatorach przednich. Chciałem je wymienić na kompletne marki DACO 453645 Amortyzator - kompletne złożone. Nie musiałbym mieć ściągacza do sprężyn tylko wymienić 1:1. Innych kompletnych nie znalazłem. Jak mi podano to DACO to: wbrew pozorom jest to totalnie chiński wyrób...bardzo tani i ...nie sprawiający problemów

Pytanie czy rzeczywiście taki kupić czy też dać sobie spokój i kupić dwa oddzielnie amortyzatory jakiejś innej marki bez sprężyn (nie mam pękniętych) oraz gumę, łożysko oporowe i samemu złożyć ?

Nie chcę tak jak MaxGear po tygodniu zdejmować i oddawać do miesięcznej reklamacji (dwa razy praca demontażowa).

Dziękuję za odpowiedź.

M.K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś założyłem do Vectry c , jako tanią alternatywę . Z dwa lata jeździ . Ale czy bym polecił z czystym sumie niem to nie wiem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuje.

Czyli jednak lepiej wziąć gołe: "KYB 333756 Amortyzator" z odbojami plus dokupić łożyska i gumy niż ryzykować za chwilę demontaż.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuki masz kiedy?

 

Oczywiście wylane amortyzatory wymienić sobie. Jak masz sprężyny dobre to raczej coś lepszego kup i samemu złóż na starych sprężynach.

 

Ja sobie w merivie a 2005 z14xep na meyle składałem bo miałem kompletnie padnięte amortyzatory ale sprężyny są sprawne nadal.

614 034 0007 MEYLE Mocowanie amortyzatora teleskop

614 641 0001 MEYLE Mocowanie amortyzatora teleskop

 

amortyzatory lewy/prawy

MEYLE AMORTYZATOR LE 6266230004 VAUXHALL

MEYLE AMORTYZATOR PR 6266230003 OPEL

 

Talerzyki też nowe nie wiem skąd i jaki numer ale wszystko na 7zapie

 

Maglownica miała po prawej wymianianą tulejkę prowadnicy , same końcówki i drążki też wymieniałem na meyle, gumy wahacza też wymieniane a to widać (Te pionowe) po demontażu częśto dopiero czy już rozerwane czy nie.

 

DACO coś montowałem do fiata idea ale to miało być po taniości to było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena robi robotę . Ściągacze do sprężyn koło 50 zł dadzą radę . Ale to już zależy kto jakie ma fundusze i ile chce autkiem pojeździć i jak je traktuje . Bo jak ma strucla roboczego to też nie ma co się zbytnio rozczulać. Czasy są jakie są. Zależy od portfela 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za stuki jeszcze łączniki stabilizatora sprawdź. Najlepiej na stację diagnostyczna podjechać , za 20-40 zł przepatrza na szarpakach 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za odpowiedzi.

Tak ściągacz do sprężyn kuty to max 50 zł tylko dopasować muszę do grubości sprężyn starych.

To może to MEYLE bo widzę droższe niż DACO i nie polecą od razu za 1-2 miesiące jak marki MaxGear ? plus do tego Meyle łożysko oporowe i gumy.

Jeżeli chodzi o stuki to pojawiają się przy jeżdżeniu przez duże dziury w drodze szutrowej z prawej strony, przód. To jest odgłos jak z końcówek drążka kierowniczego tylko końcówki są nowe. Może brechą sprawdzę te łączniki stabilizatora.

Jeżeli chodzi o te karbowane osłony siłownika amortyzatora (peszel) to on zostaje stary do przełożenia bo w zestawie nie ma ?

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągacze krótkie starczą w razie czego, mam z yato standardowe ale krótkie byłby lepszejsze bo długie nie są nam potrzebne.

Ale kup po taniości i starczy

 

Napewno meyle są  bardziej markowe niż DACO/maxgear etc :) bez porównania.

 

Ja tam osłon nie widzę https://opel.7zap.com/pl/car/x03/k/0/17-0/

nic nie montowałem skoro nie ma.

 

Stuki z prawej strony - maglownica ma wyrobioną tulejkę a ona jest tylko z prawej strony. przy okazji bym sobie gumy (pare groszy) łącznika stabilizatora wymienił bo i tak trzeba sanki zrzucać.

W moim przypadku taka biała była https://archiwum.allegro.pl/oferta/tuleja-przekladni-kierowniczej-corsa-c-meriva-i-i12641537875.html

https://allegro.pl/kategoria/stabilizatory-i-elementy-gumy-drazkow-stabilizatora-250877?string=6140350032

same gumy oczywiście dwie sztuki.

 

Ja sobie dla świętego spokoju wszystko wymieniałem, końcówki drążka i drązki skoro już miałem "całe" zawieszenie robione bo i tak potem trzeba zrobić zbieżność.

 

Drążki stabilizatora też mam meyle wersje HD i ale to tak z nudów MEYLE ŁĄCZNIK STABILIZATORA 616 060 5582/HD

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

1. Kupiłem 2 szt. amortyzatorów gazowych niebieskich Meyle oraz pozostałe części Krafta (odboje, łożyska i gumy góra). 

Jeżeli chodzi o ściągacz kuty do sprężyn bo zostają stare to dla Meriva A ściągacz o rozmiarze 240mm czy 380mm ?

 

2. Jeżeli chodzi o odblokowanie nowych amortyzatorów bo teraz są ściągnięte haczykiem to w którym momencie ściąga się ten haczyk ? Czy jak założy się na nie ściśnięte sprężyny i potem śrubokrętem ich wyrwanie aby tuleja amortyzatora się wysunęła ?

 

Dziękuję.

M.K.

Edytowane przez silos

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz przed założeniem ,  tak to zrobione zebyc tłoczyska nie uszkodzić. Pamiętaj aby go kilka razy napompować przed montażem w sprężynie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności