Skocz do zawartości

Czy to jest dźwięk łańcucha rozrządu? Kilka pytań ze strony laika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Jestem świeżo upieczonym posiadaczem Astry H 2006 1.4 90km :D
Przejechane 190tys km
Od niedawna zaczął odzywać się metaliczny dźwięk (łańcuch?) przy pierwszym odpaleniu na zimnym silniku (rano po 3 dniach stania). :(
Odzywa się tylko na chwilę, potem spokój i każde następne odpalenie tego dnia cisza. Następnie parkuję z 2-3 dni i potem to samo.
Świeci się też żółta kontrolka autka z kluczem, ale potem sama gaśnie po jakimś czasie, albo przy kolejnym odpaleniu później.

Nagrałem ten dźwięk, proszę odsłuchać z linka:

https://youtu.be/SCzKuBTS3Zk

Pytania:
Na ile to jest poważne na ten moment? Ile mam czasu, zanim zrobi się niebezpieczne dla silnika?
Mój znajomy mechanik proponuje mi pomoc w wymianie rozrządu, ale dopiero za miesiąc może dwa ( do tego czasu mam zamiar ukręcić z 1-2tys km). Czy jest bezpieczne teraz jeździć w dłuższe trasy?
Czy jest jakiś sposób eksploatacji samochodu abym nie pogarszał sytuacji i odwlekł nastąpienie momentu krytycznego?
Czytałem, żeby nie ruszać z kopyta, tylko po odpaleniu poczekać aż olej zostanie rozprowadzony.

Oraz jakie są dziś ceny za wymianę kompletnego rozrządu u mechaników?

Z gory dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, WojtekStec napisał:

Na ile to jest poważne na ten moment? Ile mam czasu, zanim zrobi się niebezpieczne dla silnika?

Niebezpieczne jest już.

Dźwięk niewątpliwie generuje łańcuch i/lub popychacze.

 

7 minut temu, WojtekStec napisał:

Czy jest bezpieczne teraz jeździć w dłuższe trasy?

Nikt na to pytanie nie odpowie bo nikt nie zna stanu łańcucha, elementów rozrządu.

 

8 minut temu, WojtekStec napisał:

czy jest jakiś sposób eksploatacji samochodu abym nie pogarszał sytuacji i odwlekł nastąpienie momentu krytycznego?

Nie. To trzeba wymienić - PEŁNY KOMPLET I BEZ PÓŁŚRODKÓW.

 

9 minut temu, WojtekStec napisał:

Czytałem, żeby nie ruszać z kopyta, tylko po odpaleniu poczekać aż olej zostanie rozprowadzony.

W każdym silniku po zimnym odpaleniu nie daje się buta... Nie tylko w tych z wybejanym rozrządem.

 

9 minut temu, WojtekStec napisał:

Oraz jakie są dziś ceny za wymianę kompletnego rozrządu u mechaników?

U nas okolice 2.5k z częściami. Komplet rozrządu (koła, ślizgi, napinacz), komplet uszczelek, komplet popychaczy. Ale to całkiem inne rejony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności