Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.

Jestem użytkownikiem Opla Corsy C 1.2 rocznik 2001 r. Od dłuższego czasu borykam się z problemem zapalającej się kontrolki check engine .Mimo wielu prób nie udało się zlokalizować usterki .Komputer diagnostyczny wyświetla błąd nieprawidłowej mieszanki paliwowej( kod PO170) jednak analiza spalin na stacji diagnostycznej wykazuje wartości prawidłowe. Auto nie sprawia przy tym żadnych problemów ,nie ma żadnych objawów jakiejkolwiek awarii, jeździ normalnie.

Dotychczas podjęte działania:

-kontrola akumulatora

-kontrola kabli i styków

-wymiana sondy lambda

-wymiana przepływomierza

-sprawdzenie EGR

-sprawdzenie EVAP

-kontrola ciśnienia paliwa

Mimo powyższych działań kontrolka uparcie się zapala i skończyły się pomysły na rozwiązanie tego problemu. Może ktoś zetknął się z takim problemem?

Pozdrawiam.

-

Edytowane przez Jacek64

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

https://forum.opel24.com/search/?q=p0170&quick=1

 

Zobacz, ile wyników wyrzuciła szukajka.

Korzystałeś?

Podejrzewam, że niepotrzebnie wydałeś kasę na przepływkę i sondę.

Jakbyś ten czas poświecił na czytanie, to pewnie byś znalazł nieszczelność w dolocie.

 

 

Poza tym - sprawdzenie evap - ok, da się .

Ale jak sprawdziłeś EGR?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda była wymieniona niedawno temu niezależnie od tej sytuacji , przepływomierz został założony na próbę inny używany ,EGR tez na chwilę założony inny tak że koszty związane z ta sytuacja są na razie minimalne.

Analiza spalin na stacji diagnostycznej jest ok, samochód jeździ też ok tak ze chyba raczej to odczyty są nieprawidłowe a nie same faktyczne parametry paliwa.

Dodatkowo komputer wyświetlił na początku tej diagnostyki błędy B1485 oraz 121 ale jakoś nie były brane pod uwagę jak dotąd-może są nieistotne i bez znaczenia)

Czytałem różne posty związane z tą sytuacją ale odpowiedzi nie znalazłem dlatego jestem na tym forum.

O co chodzi z tym dolotem ?

Wszędzie wskazują jako główny powód takiego problemu właśnie głównie przepływomierz ale u mnie został wykluczony,

Gdyby było jakieś dodatkowe powietrze zasysane to prawdopodobnie faktyczny skład paliwa a więc i skład spalin był zmieniony a tak nie jest_ to jest tak na mój chłopski rozum.

 

Edytowane przez Jacek64

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam z korektami długoterminowymi? Jakieś logi z jazdy z opcoma?

 

Po jakim czasie ten błąd wyskakuje? Zawsze?  Czasami ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skasowaniu błąd wyskakuje zawsze po jakichś 50 -100 km jazdy .Co do opcoma to musiałbym mechanika zapytać czym to auto jeszcze diagnozował bo wiem że był z nim u jakiegoś specjalisty. Dodatkowo przy pierwszym badaniu komputer wykazał usterki o kodach B1485 I 121 ale dotychczasowa diagnostyka idzie w kierunku P0170 może tamte zostały uznane za nieistotne.
 

Edytowane przez Jacek64

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kup sobie elm327 na bt do telefonu, car scanner na telefonie i jakiś tam podgląd danych będzie, choćby tych korekt długoterminowych.

 

Przepływomierz miałeś na dłuższy czas podmieeniony?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę teraz z tym podmienionym przepływomierzem. Zapytam mechanika bo oprócz zwykłego podpięcia kompa auto jeszcze dodatkowo było diagnozowane i to chyba właśnie w taki ciągły sposób. 

Edytowane przez Jacek64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności