Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Malutki20

Skasowałem błędy jednak po ponownym skanowaniu znowu się pojawiły. Ciągle brak Vin i Security code w tym sterowniku od nawiewu.

 

W jaki sposób odblokować komputer??

Edytowane przez Malutki20

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malutki20

Skoro nie op-comem to czym? ASO czy może ktoś z Techem? W tym momencie najbardziej zależy mi na komputerze. Czy w ogóle jest opcja, że sam dam radę w jakiś sposób z tym sam czy znowu w grę wchodzi ASO/TECH? Dlaczego nie mam możliwośći programowania wybranych opcji. Czy w Mery B sam tego nie zrobię?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w MA też pewne funkcje są nie podświetlone.

Czyli Opcom nie ogarnia tego.

 

Poczekajmy na ArKosa.

Coś doradzi.

Ale myślę że ASO albo Tech oryg. pewnie da radę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malutki20

Spróbowałem połączyć się z autem przez Astrę J i w menu Instrument cluster opcja programowania jest podświetlona. Niestety nie da się zaprogramować nowych funkcji w ten sposób, wywala błąd. Tak więc klon nie ma możliwości rozszerzania komputera dla Mery B.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ...kuba...

Witam, posiadam już jeden kabelek OP-COM FW v1.45, (zrobiłęm kiedyś aktualizację z 1.39) i do tego program OP-COM CHINA 08-2010 PL, Chciałbym kupić(potrzebuję dwóch sztuk) drugi kabelek ale z programem do nowszych roczników, widziałem, że jet dostepna popularna wersja VAUX-COM_120309a + 131223d czy jest spolszczenie do niej, i z jaką wersją FW kabela współpracuje? Czytałem ten temat i widzę, że narobiło się pełno klonów nawet samego MPU PIC.. czy dalej najlepsza wersja sprzętowa kabelka to v.5? a v.6 omijać z daleka? tak, żeby w razie uszkodzenia kabelka dało się go uratować podonie jak z moim starym w wersji v.5. Pozdrawiam i przepraszam za to, że ponownie pytam a pewnie zostało już to wyjaśnione;/
i czy ten kabelek byłby ok?
https://pl.aliexpress.com/item/Newest-Opcom-V1-70-2014V-With-PIC18F458-FTDI-FT232RL-Chip-OBD-OBD2-Diagnostic-Tool-For-Opel/32811005128.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

VAUX-COM_120309a + 131223d czy jest spolszczenie do niej, i z jaką wersją FW kabela współpracuje?

 

 

Z każdą.

Podepnij sobie Opcoma którego masz do zainstalowanego Vauxa i sam ci zaktualizuje do wyższej wersji.

Nie musisz kupować nowego Opcoma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Grzaegorz__1976

Witam,

Poszukuję kogoś kto naprawi OPcoma? (najprawdopodobniej trzeba zaprogramować PIC) . Zrobiłem downgrade z Wersji 1,78 na 1,39 a następnie VAUXcom mi to zaktualizował do 1,45 i interfejs nie łączy się z niczym już teraz ani nie chce sie flashować choć pokazuje numer wersji...

Mógłby się ktoś odezwać na priv?

 

 

post-58932-0-32401800-1526913654_thumb.png

post-58932-0-55721400-1526913783_thumb.jpg

Edytowane przez Grzaegorz__1976

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy chciało ci się przeglądnąć chociaż kilka stron z tego tematu?

Albo z tego ?

http://forum.opel24.com/topic/83023-opcom-podsumowanie-procesu-diagnostyki-tym-interfejsem/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie, czy orientuje się ktoś czy w op- comie jest opcja zmiany rozmiaru opony w Merivie A, jeśli tak to jaka jest do tego "ścieżka". Potrzeba mi ta informacja a nie mam teraz dostępu do opcoma. Wiem że w AH była taka możliwość

Proszę o pilną pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności