Skocz do zawartości

lakierowanie czarnego zderzaka


Rekomendowane odpowiedzi

podobnie jak w temacie potrzebuje porad dotyczacych lakierowania zderzaka,w oryginale byl polakierowany w kolor auta i gladki

nowy jest poprostu czarny niemalowany i w dodatku chropowaty.postanowilem sam pomalowac ze wzgleduna to ze auto do najmlodszych nie nalezy i posiadam sprezarke

wiem ze graty to nie wszystko ale mimo to chce sprobowac,wiem tez ze w google jest mnustwo informacji ale w sumie to nic konkretnego

z tego co wyczytalem to powinienem nakladac i zcierac podklad az uzyskam gladka powierzchnie,potrafie zmatowic podklad ale jaka gradacja papieru trzec do uzyskania gladkiej powierzchni,na sucho czy mokro?

czym latac wglebienia?prosze o nazwy ogolne,nie konkretne materialy,niemam mozliwosci zakupu w polsce

Edytowane przez wojtekcichy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Krzysiek325e

Dobra już wszystko wiem, stąd edycja :gwizd:

Zmatowić zderzak, najlepiej na mokro (najlepiej szmatką czyli takie coś jak w linku)

http:allegro.pl//wloknina-czerwona-360-do-szlifowania-i-matowienia-i4059408707.html

(link jest przepisany ręcznie, więc może nie działać)

Następnie podkład do plastiku (nazwy Ci nie podam ponieważ nie wiadomo co jest u Ciebie dostępne),

Jak wyschnie zmatowić na mokro (papier 360),

Jak będzie dalej chropowaty, to jeszcze raz podkład.

I lakier

 

 

 

Edytowane przez Krzysiek325e

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nieda sie papierem?niedawno zmienialem elektronarzedzia na xr i mam kontowke z plynna zniana obrotow,moze da sie zpolerowac?

dzis ruszam po lakier,wbrew pozorom w calym londynie lakiernicy dobieraja lakier z kodu auta,niewiem jak pozniej go dopasowuja ale wyglada to dobrze

znalazlem mieszalnie farb okolo 20 km odemnie ktora jest nastawiona na klientow z zabytkowymi pojazdami i tak sie zastanawiam ile lakieru potrzebuje na taki zderzak

kolejnym pytankiem jest forma czyli poprosic o nabicie w spray czy lepiej sprezarka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

Jeśli chodzi o matowienie samego zderzaka to łatwiej będzie za pomocą tej ścierki (dokładniej) ale papier ? dlaczego nie.

Ilość, to jest pytanie względne.

Mówią że na zderzak to jakieś 100, 150. Mi powiedzieli na mój 100, wziąłem 2 setki i poszły. Zapewne masz takie umiejętności jak ja, więc ...

Forma, to sprężarka. Jeśli chodzi o spray to trzeba mieć wprawę, a i tak utwardzacza już nie dodasz, natomiast do pistoletu wszystko i we właściwych proporcjach.

Nie zapomnij kupić sobie sitek do filtrowania farby (podczas nalewania do pistoletu) i rozpuszczalnika odpowiedniego do podkładu i bazy.

Zda Ci się jeszcze kubek z podziałką (no może ze 4 szt)

Jeśli to będzie baza a nie jakaś renowacyjna, to oczywiście jeszcze klar.

Nie zapomnij się zapytać, żeby Ci podali proporcję czego ile (np. proporcja podkładu do utwardzacza i ile można dać rozpuszczalnika)

Zrób sobie gdzieś próbę najpierw jak leci farba, najlepiej na czymś innym.

Kurczę tak się zastanawiam, jak nie malowałeś jeszcze nigdy jakiejś części, to może Cię to drożej wyjść niż byś do lakiernika oddał (np. dla ładnego efektu będziesz malował kilka razy co się przełoży na koszt farby)

No chyba że jesteś taka Zosia samosia i za wszelką cenę ... nie zważając na środki :jupi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek może przyda się z twojego podwórka:

podkład lub https://www.wilcodirect.co.uk/category/primers

Są też pistolety do malowania elektryczne np http://www.machinemart.co.uk/shop/product/details/clarke-cas110-electric-spray-gun może ktoś ma doświadczenie jak to działa.

Zapewne taki pistolet wyjdzie taniej ja kompresor i cala reszta.

 

Sprawdź też tak jak Krzysiek podpowiada - ile zawołają u lakiernika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romantyr

Zrób wsz.tak jak piszą koledzy wyżej.

-odtłuszczenie(anty siliconem)

-zmatowanie (ściereczką do matowaia lub papier 240)

-nałożenie podkłdu na plastik

-szlif itd.itp.

Jeśli będziesz kupywał wsz.komponenty to w sklepie powinni Ci wsz.dobrać i doradzić co i jak.

 

P.S

Nie wiem jak jest tam gdzie mieszkasz Kolego,ale czasem jest zlecić taką ''robótkę''zawodowcowi.

Robiąc samemu koszty mogą być wyższe,niż mogłoby się wydawać.

Ja osobiście już kilka razy poprawiałem takie rzeczy po ''samosiach'',klienci mieli tylko podwójny koszt.

Popytaj i przekalkuluj sobie wszystko.

Edytowane przez romantyr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy za konkretne odpowiedzi,Kacperku ja juz mam sprezarke i taki zestawowy pistolet,kiedys byla promocja za 70f stanleya

zdaje se sprawe ze koszty moga przerosnac 150f,tyle krzyknal najtanszy lakiernik

koszty nie sa az tak istotne tylko poprostu chce to zrobic sam a jak pisalem auto jest z 2006 wiec i tak niebawem w ludzi

jesli chodzi o spartolenie to tylko papierem moge uszkodzic bo lakier stosunkowo latwo zmyc,nawet gdzies mam jeszcze ze 4 litry tego specyfiku

teraz jak to czytam to sie zastanawiam czy nie kupic lakieru w formie aerozolu???i tak zakup farbki musze odlozyc na przyszly tydz bo mi dzis wyskoczylo cholowanie i musialem zmienic plany

co do podkladu zdecydowalem sie na simoniza

http://www.eurocarparts.com/ecp/p/car-accessories/car-maintenance-accessories/paints-and-primers/primers/?549772121&0&cc5_143

Edytowane przez wojtekcichy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę :spoko:

Sam nigdy nie lakierowałem ale z tego co obserwowałem to często lakiernicy po zakończonym malowaniu brali polerkę i jakieś pasty.

Romantyr jest bardziej w temacie i więc pewnie to objaśni.

 

Ty powinieneś raczej trochę komarów rozklepać jakieś kropki z asfaltu zrobić żeby nie podpadło że zderzak zbyt dobrze wygląda :rotfl:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstawie foty po zakonczeniu

z asfaltem niebedzie problemu,gorzej z komarami...podeslesz kilka sztuk?

z pistoletami z linku mialem do czynienia w malowaniu barierek, bram i plotow,niepolecam,jesli juz to tzw stacje czyli sprezarka wirnikowa do ktorej podpiety jest pistolet ale to ze tak powiem pluwa ze wzgledu na niewielkie cisnienie powietrza

ta z linku uzywam do inpregnatow do drewna,czasem jak trzeba cala chate pomalowac w stan deweloperski to tez uzywam

http://www.screwfix.com/p/earlex-hv1900-hvlp-spray-kit-400w/92612

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

Jeśli chodzi o podkład jaki podałeś, to zorientuj się czy to nadaje się na plastik.

Podkład musi być do plastiku, ponieważ w innym przypadku na marne Twoja praca, bo będzie się łuszczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności