Skocz do zawartości

lakierowanie czarnego zderzaka


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jest w miare slonecznie wiec moge zrobic foty,niema zaciekow,mieszanka nakladana w 2 warstwach co 8 min. Tak myslalem ze za duzo bo schlo mi dobe

Bazy poszlo okolo 0.15L mieszanki na 3 warstwy co 15 min,po 20 min od ostatniej warstwy poszedl clar

Niewiem czemu nie sa widoczne drobinki metalu,w sloneczny dzien sa ale nie jak na starym lakierze,odcien jest ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

kilka miechow mialem auto bez rys i odpryskow,kilka dni temu przetarlem bokiem mazde mx5 a wlasciwie ona mnie i musze przemalowac cala lewa strone,lakierowal ktos tak wielki kawal blachy pod chmura?

czy na przezroczysty moge bez podkladu polozyc baze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

Romantyr, no przestań :D :D

Wojtkowi pewnie chodziło o to czy na klar (którym teraz jest auto pomalowane, bo to oczywiste, ...chyba ) może dać bazę (oczywiście dokładnie matując powierzchnię), bez dawania podkładu i na bazę klar, czy pod bazę obowiązkowo musi dać podkład.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nieznam fachowych okreslen,poprostu przezroczysty mieszany z utwardzaczem1 - 0.5(warnish + hardner)
Tak,to jest tzw.lakier''clar''.Możesz nałożć ''kolor bazowy'' na wcześniej dobrze przygotowane podłoże(dużo jest o tym w necie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.co.uk/itm/MAZDA-MX5-FOR-SPARES-OR-REPAIR-/301216169652?pt=Automobiles_UK&hash=item4621e1feb4

sprawca zamieszania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

troche czasu minelo i doleciala ryska po dlugosci i kontakt ze slupkiem na chodniku + scenic blekitny 2 drzwi i a4 zderzaki tyle ze w perle co mnie troche przeraza wiec zostawie na koniec

auta moje wiec nikt sie nie przyczepi, od poniedzialku ruszam z malowankiem zaczynajac od renowki a pozniej vana z czego w vanie lewa strona, drzwi tylne i zderzak przod, zrobie foty przed i po to ocenicie moje zeszloroczne malowanie zderzakana, tak sie zastanawialem dlaczego po kontakcie z ta mazda o ktorej jest wyzej zeszla mi farba ze zderzaka w formie platu a nie jak myslalem w fotmie przetarcia. Czy to jest spowodowane ta taka jakby pikowana powierzchnia zderzaka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

Zależy jak malowałeś, tzn, czy dobrze zmatowiłeś i odtłuściłeś przed malowaniem, no i druga sprawa czy malowałeś najpierw podkładem na plastik, czy jakimś tam innym (pod farby) ???

Najpierw dobrze zmatowić, podkład na plastik i dopiero kolor, chyba, że technologia wymaga by na podkład do plastiku dać jeszcze "zwykły" podkład, oczywiście a może nie tak do końca oczywiście o ile nie malujesz mokro na mokro (ale nie wszystkie farby można tak kłaść czyli inne składniki) to przed każdą następną warstwa kolejne matowanie

Z opisu możesz sam wywnioskować gdzie jest babol ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności