Skocz do zawartości

lakierowanie czarnego zderzaka


Rekomendowane odpowiedzi

Gość romantyr
Jeśli chodzi o podkład jaki podałeś, to zorientuj się czy to nadaje się na plastik. Podkład musi być do plastiku, ponieważ w innym przypadku na marne Twoja praca, bo będzie się łuszczyć.

Dokładnie tak.

Jeśli czujesz się na siłach to próbuj sam kolego polakierować,człowiek uczu się przez całe życie.

Ja w lakiernictwie ''siedzę''już ponad 20 lat.Pamiętaj nic na siłę,wszysto na ''chłodno'',bez pośpiechu.

Powodzenia

Edytowane przez romantyr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

znajomemu auto odmowilo posluszenstwa i bylem przy okazji w sklepie z lakierami,okazuje sie ze jednak metalika nie dobiora i musze lakier kupic w PL

ale wieczorami bede walczyl z podkladem

polecacie probowac aerozolem czy sprezarka malowac kolor rzeczywisty???wogole jest mozliwosc w PL kupic w formie aerozolu z mieszalnika?

sorry za niefachowe okreslenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

Jeśli czujesz się na siłach, i chcesz poeksperymentować z ustawieniami ciśnienia i ilości farby to sprężarka.

Ja i tak bym to robił sprężarką.

Już kiedyś malowałem i to właśnie sprężarką.

Wyszła mi trochę skórka pomarańczy ale to pewnie była za gęsta farba (dodam, że chodzi o klar)

Ogólnie jak nasz cierpliwość to sprężarka.

Różnice są takie, że do malowania sprężarką dajesz utwardzacz itd., spray już ci nie daje takiej możliwości.

Ja z własnego doświadczenia (bardzo skromnego) powiem tak, jak bym miał malować sprayem to bym odpuścił i poszedł do lakiernika.

W twoim przypadku, jak piszesz że lakier będziesz musiał dobierać w pl, to każde potknięcie będzie tragiczne w skutkach, np. brak farby i znowu zamawianie, transport itd. opóźnienia i czort wie co jeszcze.

Jak dla mnie to sprężarka (ale ja mam o tyle dobrze że sklep mam 5 km od siebie)

PS

Spray nabiją bez problemu bazą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kodu to i tu mi zmieszaja,tylko niesadze ze odcien podejdzie

chociaz mam wymieniane drzwi pasarzera z trafica 2002 srebrnego i niema roznicy w odcieniu,zadziwiajace ze nawet lakieru tego samego uzyli

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

A tak mi się wydawało, że masz srebrnego. To chyba najgorszy kolor do dobrania mam tu na myśli, że już widziałem sporo srebrnych i jeśli miały coś malowane, to zaraz widać.

Przeważnie elementy malowane są ciemniejsze, dlaczego tak ? ciężko powiedzieć, najprawdopodobniej źle dobrany.

Więc... pewnie trzeba będzie zrobić próbkę (czy jak to się chyba fachowo nazywa wtrysk i wtedy mieszać dalej), i kolejne więc... spray odpada

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis po poludniu wyslalem kawalek vana by mi dobrali lakier,przeciez plastiki i tak sie zawsze roznia delikatnie a poza tym auto wozi materialy bud a nie papierza,mialem okazje pojezdzic dzis 1.9 i niewiem jak ja tym osiagalem 100km/h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romantyr

 

 

auto wozi materialy bud a nie papierza,

Lakierowałem jakiś czas temu audi,po drobnej kolizji, :| które wozi biskupa(nie powiem jakiej diecezji :devil2: )księża nie mieli wcle wtedy wygórowanych wymagań hi hi.Miało być tanio i szybko. :|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności