Skocz do zawartości

lakierowanie czarnego zderzaka


Rekomendowane odpowiedzi

polakierowalem podkladem i nie wyglada tak zle,poszla mi puszka 500ml

napewno trzeba nieco przetrzec bo jeszcze delikatnie zauwazalne sa te wglebienia,fajny podklad,bardzo grubo sie naklada bo okolo 1/4 - 1/3 mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość romantyr

 

 

polakierowalem podkladem i nie wyglada tak zle,poszla mi puszka 500ml napewno trzeba nieco przetrzec bo jeszcze delikatnie zauwazalne sa te wglebienia,fajny podklad,bardzo grubo sie naklada bo okolo 1/4 - 1/3 mm
Może dodasz foto jak to Ci kolego wyszło po położeniu podkładu,szlifie i na gotowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne,mam juz lakiery,tylko zapomnialem jak mieszac dodatki...

kosztowalo mnie 66f

dla potomnych link do pozadnego sklepu w zachodnim londynie

http://www.carpaintco.com/index.aspx

kupilem nieco wiecej by testowac na stronie wewnetrznej zderzaka

basecoat (lakier bazowy) octoral starsilber3 met 685 z kodem157 1litr

hardener (utwardzacz) octoral h14 0.5 litra

varnish (lakier przezroczysty) valspar uv899 1 litr (chcialem antyzarysowaniowy ale cena mnie powalila)

thinner (rozcienczalnik) octoral ta910 1 litr

poczytalem tu i tam,

wiem ze baza powinna byc zmieszana w skali 1:1 z rozcienczalnikiem,nakladanie pod cisnieniem 3-4 bary przy dyszy 1,3 - 1,5 mm dla pistoletu ze zbiornikiem grawitacyjnym

gotowy produkt powinien miec przeplyw 15-17 sek przez kubek din 53211 (4mm) w temp 20st C

przezroczysty w skali 2:1 z utwardzaczem, nakladanie pod cisnieniem 3,5-4,5 bara przy dyszy 1,3-1,5mm dla pistoletu ze zbiornikiem grawitacyjnym

produkt powinien miec przeplyw 17-18sek przez kubek din 53211 (4mm) w temp 20st C

pytanko do profesjonalistow,jaki odchyl od sugestii producenta pozwoli zachowac dobry efekt,glownie chodzi mi o dysze,skalowanie cisnien skacze co 0.5 bara dla roznicy 0.1mm na dyszy?

Edytowane przez wojtekcichy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

O tak teraz zajrzałem, nie widziałem Twojej odpowiedzi (zaznaczona jako przeczytana), chyba pojechałeś troszkę za grubo, z tego co się orientuję to lakiernicy robią to na "oko". Przepływ czyli konsystencję mają już tak wyrobioną, że po wlewaniu do pistoletu widzą czy jest dobrze czy nie.

Jeszcze nie widziałem, aby któryś z lakierników (a zdarza się że przyglądam się ich pracy jak jestem gdzieś na jakimś serwisie) robił to z taką wręcz aptekarską precyzją.

Edytowane przez Krzysiek325e

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze dla profesjomalisty to jest smieszne ale lakierowalem wlasciwie 1 raz,bardzo pomocny byl film

http://www.youtube.com/watch?v=P4pY7VTN2bU

gdzie autor demonstruje i tlumaczy kazdy etap pracy,mydle ze bez tego racz\ej nie osiagnol bym zamierzonego efektu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romantyr

 

 

lakiernicy robią to na "oko". Przepływ czyli konsystencję mają już tak wyrobioną, że po wlewaniu do pistoletu widzą czy jest dobrze czy nie.

Dokładnie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

Tak pobieżnie przejrzałem filmik i sam się czegoś ciekawego dowiedziałem ,ale i tak według mnie nie pokazuje najważniejszego. Ale nie o tym.

Zrobiłeś ???

Zapodaj jakieś fotki bo mnie ciekawość już zjada

Edytowane przez Krzysiek325e

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro wstawie,najgorzej wyszly atrapy halogenow bo juz byly w kolorze i chyba sie farby pogryzly,zderzak malowalem 2 razy gdyz niewiem dlaczego ale po zeszlifowaniu podkladu na gladko i polakierowaniu bazy powrocila chropowatosc tyle ze optyczna ze tak to nazwe,patrzac z boku efekt szyby a z przodu tak jakby baza malowana na chropowate a przezroczysty zpolerowany na gladko wiec po 2 dniach niemoglem patrzec i odkrecilem do poprawki,potraktowalem papierami 400 800 1200 1500,2 raz malowane pod chmura bo graty w garazu byly juz wyciagniente

zastanawiam sie czy nie przesadzilem z przezroczystym,poszlo mi jakies0,25 L

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności