Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Woda/Mokro pod dywanikiem kierowcy - Corsa C

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#71 OFFLINE   rado1974

rado1974
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Model:Opel Corsa C
  • Inna marka:opel
  • Silnik:Y17DT
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 07 grudzień 2016 - 01:59

Witam
Kolego skrzynkę przekaźników to miałeś ma mysli tą gdzie są przekaźniki np.od klimy wentylatorów czy ta na podszybiu z kompem ta zakrecana? Najczesciej zbiera się właśnie woda w tej na podszybiu pod mechanizmem wycieracczek, tam parcieje uszczelka pod pokrywa tej skrzynki i zbiera sie tam woda, w trakcie ruszania przelewa się do wnetrza auta po przewodach i leci po lewym bucie najczęściej😃 sa 2sposoby aby to zrobić najłatwiejszy to wymienić uszczelkę na pokrywie( u mnie dobrze spisuje sie uszczelka do okien) niektórzy dają silikon ja nie polecam, druga bardziej pracochłonna to jest demontaż calej tej skrzynki bo mogla tez się rozczelnić od spodu i osadzic ja na silikonie ( sposob wyczytany z tego forum) ja tylko wymieniłem ta uszczelke i problem minął.
Pozdrawiam i miłego sprawdzenia.

• 0

Użytkownik jest zalogowany Google Adsense

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#72 OFFLINE   monkey

monkey
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 19:35

Witam
Kolego skrzynkę przekaźników to miałeś ma mysli...

Właśnie tę uszczelkę już wymieniłem w pokrywie skrzynki przy podszybiu. Tam już na bank nic nie leci, bo mając wodę na tym zaznaczonym przewodzie, przewody wychodzące od skrzynki do wnętrza samochodu oraz sama dziura którą wchodzą do komory silnika są suche.

• 0

#73 OFFLINE   Corsowy

Corsowy
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Silnik:1.2 XEP
  • Nadwozie:3D

Napisano 08 luty 2017 - 19:45

Także mam problem z wodą w mojej corsie (3d, 2005r.), tylko jest on trochę dziwny, bo woda pojawia się jakby na środku miejsca na nogi dla osoby za pasażerem i podobnie ale w dużo mniejszej ilości za kierowcą. Przy tym wygląda to tak, jakby woda w tym miejscu kondensowała między dywanikiem a wykładziną a nie skądś spływała. Z przodu pod dywanikami sucho. Na wszelki wypadek na noc zwinąłem dywaniki żeby zobaczyć czy to pomoże. Ale jeśli nie, to gdzie radzicie szukać przyczyny?

• 0

#74 OFFLINE   Defix

Defix
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • Silnik:Z12XE
  • Nadwozie:3d

Napisano 12 luty 2017 - 23:04

Także mam problem z wodą w mojej corsie (3d, 2005r.), tylko jest on trochę dziwny, bo woda pojawia się jakby na środku miejsca na nogi dla osoby za pasażerem i podobnie ale w dużo mniejszej ilości za kierowcą. Przy tym wygląda to tak, jakby woda w tym miejscu kondensowała między dywanikiem a wykładziną a nie skądś spływała. Z przodu pod dywanikami sucho. Na wszelki wypadek na noc zwinąłem dywaniki żeby zobaczyć czy to pomoże. Ale jeśli nie, to gdzie radzicie szukać przyczyny?

Wyjmij tylne siedzenie, i postaraj się odgiąć wykładzinę, wsadzić rękę, cokolwiek. Może coś zauważysz. Dziwne, że masz wodę tylko z tyłu, może uszczelki w drzwiach.

• 0

#75 OFFLINE   Kacper

Kacper

Nocny duch

• Administrator
  • 16556 postów
  • Lokalizacjaco.Tipperary
  • Model:Opel Sintra
  • Silnik:X22XE
  • Nadwozie:MPV

Napisano 13 luty 2017 - 01:27

Może korków/zaślepek brakuje w podłodze ?

• 0

#76 OFFLINE   fakirek84

fakirek84
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Silnik:1.2 16v

Napisano 08 czerwiec 2017 - 11:15

Witam

Mi sie woda lałą do srodka przez uszczelke w koło serwa hamulcowego , wymontowałem serwo serwo wyciełem stara uszczelke uszczelniłem silikonem dekarskim miejsce po starej uszczelce i pomogło brak oznak wody pod wykładziona

robiłem to na podstawie tego filmiku

Pozdrawiam

• 1

#77 OFFLINE   Samfisher4

Samfisher4
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Silnik:1.7 DTI

Napisano 15 lipiec 2017 - 06:35

Kolejne miejsce w bagażniku z którego dostaje się woda do wnętrza bagażnika, to jets ten mały otworek za wiązka kabli znajduje się w rogach bagażnika jakieś 10-15 cm nad podłogą .

Załączone miniatury

• WP_20170713_09_59_00_Pro.jpg

• 0