Skocz do zawartości

Sprężyny tylnie i hamulce astra H


Gość mariusz1415

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariusz1415

Witam.

Jestem od sierpnia 2016r. szczęśliwym a może i nie szczęśliwym posiadaczem astry H 1.4 90KM 2009r.kombi 153kkm przebiegu.

Wczoraj złapałem gume w prawym tylnim kole i przy okazji zmiany koła na zapasowe zerknąłem na tylnie sprężyny,okazało się że obie są złamane na ostatnim zwoju przy belce.

Druga sprawa jest taka że po nocy w garażu na zaciągniętym ręcznym podczas cofania z garażu było słychać takie strzelenie i potem już było wszystko w porządku. Wczoraj przy wolnym cofaniu nic nie strzeliło ale za to zaczęło skrzypieć do przodu cisza, przy tej zmianie koła popatrzałem też na tarcze i przy zewnętrznej krawędzi tarczy jest wgłebienie a reszta tarczy jest gładka,przy kreceniu piastą po zdjeciu koła jak się nią obraca to w jednym momencie jakby szumi i ciężej idzie a dalej już lekko się obraca.

Co to może być?.

Mam jeszcze pytanko jakie polecacie sprężyny do mojej astry znalazłem coś takiego : https://www.motointegrator.pl/produkty/973459-sprezyna-zawieszenia-kayaba-rx6645,i jakie amortyzatory w razie jakby te się okazały zużyte bo chcę podjechać gdzieś na stacje diagnostyczną sprawdzić sprawność amortyzatorów.

Wiecie też może jakie są momenty dokręcenia śrub amortyzatorów i kół bo mam klucz dynamometryczny.

Jak macie jakieś porady co do wymiany sprężyn i amortyzatorów to bardzo proszę o pisanie :)

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez mariusz1415

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość mariusz1415

Szukałem ale jest wszystko, tylko kombi ciężko znaleźć jak też rodzaje gazowe i jakieś jeszcze nie znam się na tym.

Tak samo z tarczami i klockami różne grubości i szerokości

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klucz dynammetryczny posiadasz

wiec rozumiem ze krecic kluczami umiesz

zdejmij kolo i zobacz jakie masz hamulce i klocki

my tego nie sprawdzimy na zywo

a po VIN nie zawsze sie uda trafic odpowiednie

czasem katalogi maja bledne dane

amory kupujesz do swojego auta

chyba wiesz czym jezdzisz

polecanych producentow wymienialismy na forum tysiace razy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz1415

Powiedzcie mi czym się różnią sprężyny zwinięte z jednej grubości a czym się różnią że początek jest cieńszy środek grubszy a koniec znów cięszy?

Taķą mi sprzedano:

https://www.motointegrator.pl/produkty/246724-sprezyna-zawieszenia-lesjofors-4263479

Stara była właśnie raz cieńsza a raz grubsza i troszke wyższa,ta którą kupiłem jest ze stałej grubości i troszke niższa.

Może to tak zostać?

Edytowane przez mariusz1415

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być problem w charakterystyce pracy zawieszenia.

Trzeba będzie chyba wymienić też drugą na taką samą.A przynajmniej sprawdzić jaką masz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz1415

Zmieniłem dwie od razu bo obie były złamane.

Tylko czym one się różnią?

Często wożę jakieś cięższe rzeczy np.węgiel w workach.

 

A jest obojętne którą stroną się je założy tzn góra dół?

Bo z dołu jak auto stoi na równym to że zwoje się schodzą do siebie o tak:

post-53564-0-63758800-1487608359_thumb.jpeg

post-53564-0-80643900-1487608381_thumb.jpeg

Edytowane przez mariusz1415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności