Skocz do zawartości

Opis wymiany o-ringów w nagrzewnicy w Zafira A z Kimatyzacją


Rekomendowane odpowiedzi

Tak tak wiem, miałem na myśli, żebyś dał znać jak już wymienisz. Jeśli założysz nowe bez problemu (czego Ci życzę) to znaczy, ze u mnie coś nie teges... ale poza tym poszukam oringów z zestawu naprawczego - nie pamiętam gdzie je rzuciłem, jak tyko znajdę to zmierzę i napiszę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przepraszam, ze tyle to trwało, ten klucz to torx t25.

W dalszym ciągu nie wiem gdzie są moje uszczelki, w tej chwili demontuje kolektor dolotowy, jak skoncze to poszukam.

 

powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jordan18

Szczerze to nie chcialem sie przyznawac bo nikt wczesniej nie poruszal tego tematu ale jestem bo naprawie i szczerze tez mialem bardzo duzy problem z tymi oringami.

 

Mam astre G 98 wiec identycznie jak z zafira i oringi tez byly splaszczone w sklepie motoryzacyjnym powiedzieli ze to przez czas sie tak splaszczyly ale cos mi sie nie chcialo wierzyc.Ale coz ze wzgledu ze mieszkam w malym miescie nie mialem mozliwosci spytania sie w ASO jakie powinny byc naprawde.Mniej wiecej zmierzylem ten stary i na wzor kupilem 4 sztuki.

 

Poobcierlaem je na szlifierce tak aby tez byly splaszczone jak te stare i jakos weszly ale jesli mialbym robic to drugi raz wolalbym zaplacic to 250 zł bo tyle mi powiedzieli w warsztacie motoryzacyjnym.

 

Po prostu musisz po troszeczku obcierac wloz oring na jakos rurke i w palcach obracaj tak aby wygladaly jak stare.Tylko nie zaduzo bo beda ciekly.Acha i te zawleczki na lornetke tez fatalnie wchodza.

 

Jest kilak typow nagrzewnic wiec pewnei mamy te same i stad te problemy ta co ja mialem jest tylko kilka na allegro.Jesli chcialbys zdjecia pisz na gg 9560815.

 

A z tymi dwoam srubkami co trzymaja spust wody z klimatyzacji to polecam klucz torx taki lamany i nie ma problemu bynajmniej w astrzeG nie wiem jak mi uklad silnika zafira ale przy astrze w porownaniu z tymi oringami to pikus.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi.

Sprzedali Ci spłaszczone oringi a Ty je jeszcze bardziej spłaszczyłeś przez szlifowanie...??

 

Mi sprzedali okrągłe takie jak zwykle się kupuje,czy są złe??

Powiedział tez sprzedawca,że do mojej nagrzewnicy idą tylko takie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jordan18

oring jest okragly a ja zeslifowalem zewnetrzna strone aby wygladal jak splaszczony.Mi tez powiedzieli ze powinny byc okraglem ale wydaje mi sie ze nie maaja takich i dlatego tak mowia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oring jest okragly a ja zeslifowalem zewnetrzna strone aby wygladal jak splaszczony.

Czyli okrągły oring jest za wysoki??

To może mniejszej średnicy trzeba kupić??

-grubość oringów 2,5mm.

Wiec może trzeba kupić 2mm ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość tutoslaw

Udało mi się wymienić te piekielne oringi. Kupiłem taki sam zestaw naprawczy jak poprzednio i tym razem - z trudem - ale pasowały...dziwna sprawa bo wyglądają tak samo jak poprzednie.. Niestety sukces jest tylko częściowy. Przed poskręcaniem kokpitu długo obserwowałem, czy nie ma wycieku na nowych oringach, potem wsunąłem gazetę pod rurki i po 30min na włączonym silniku i ogrzewaniu była suchutka - ani jednej kropli. Kilka razy macałem ręką czy nie ma wilgoci na łączeniu i jest suchutko. Wszystko fajnie, tylko, że płynu ubywa szybciej niż przed wymianą. Pod autem jest sucho. Płyn czysty, pod korkiem żadnego syfu. Macie jakiś pomysł?

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Czekaj ,czekaj może jeszcze płyn który wlałeś gdzieś wypycha kanały z powietrza.

Jak długo sprawdzałeś po wlaniu?

Jeśli nie ma plamy pod silnikiem to jedyne co przychodzi mi do głowy to-uszczelka pod głowicą.

Ale miejmy nadzieję,że to nie to!!!

 

 

Ja jeszcze nie wymieniłem.

Przyszła zima i nie było jak.

Ale przez ten zimny okres o wiele mniej płynu ubywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności