Skocz do zawartości

Rzeczywisty przebieg...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
Gość Pszczyna

ASO -kasuje na dzień dzisiejszy 122 zł za z czytanie licznika i ECU szkoda ża baza danych Opla obejmuje tylko Polskę a nie jest tak jak w grupie VAG Audi/Seat/Vw/Skoda czyli cała europa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cały czas mnie dziwi jak mechanik sprawdził przebieg podłączając astrę pod lapka (tech 2).

 

Mówicie że nie da się sprawdzić, to co sprzedający tak nieumiejętnie cofnął że można to sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie że nie da się sprawdzić, to co sprzedający tak nieumiejętnie cofnął że można to sprawdzić?

Pewnie tak i nie zmienione dane zostały jeszcze w sterowniku pompy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spewak

Cały czas mnie dziwi jak mechanik sprawdził przebieg podłączając astrę pod lapka (tech 2).

 

Mówicie że nie da się sprawdzić, to co sprzedający tak nieumiejętnie cofnął że można to sprawdzić?

Pytanie czy robił to "techem2" czy techem2 czytałem o tym sterowniku trochę i nie do końca jestem przekonany czy cokolwiek się w nim zapisuje. Możliwe że mechanik odczytał zawartość EEPROMu licznika i odpowiednim oprogramowaniem może da się coś wymodzić na podstawie sum kontrolnych (np stwierdzić czy coś było zmienione), ale nadal wątpię że można z tego odczytać inną wartość przebiegu.

 

Dobrze by było jakbyś się dowiedział czy to był oryginalny tech2 i co takiego gość zrobił że odczytał inna wartość przebiegu.

 

Jeśli chodzi o sprzedawców to oni mają w d!@#$ sterowniki zmieniają tylko to co widać bo jak już opierniczą auto to po ptakach....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawel1924

hm... wiem tyle że pojechałem na zczytanie i kasowanie błędów (po jakimś tam problemie),

 

mechanik podłączył lapka miedzy fotelami kierowcy, powiedział że (z tego co pamiętam) turbina do wymiany...

 

Ale że kasy i tak nie miałem to jeżdżę do dziś, po skasowaniu wtedy błędu już więcej on się nie pojawił.

 

A o przebieg to tak go zapytałem , on coś pstryknął i powiedział że trochę ponad 320 000....

 

myślę że może sprawie sobie interfejs i sam sobie sprawdzę czy mógł to sprawdzić ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spewak

A odpalał silnik czy sprawdzał na zgaszonym? Zapewniam Cię że zwykłym fejsem połączysz się jedynie z licznikiem na konsoli i odczytasz taki przebieg jaki jest wyświetlany. W programie typu "Tech2" for pc nie ma opcji połączenia ze sterownikiem pompy :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawel1924

Hm... to może on sobie tak tylko powiedział...

 

Patrzyłem na allegro i na aukcjach interfejsów (takie do techa), jest napisane że można odczytać i zmienić przebieg...

 

Więc można tylko odczytać przebieg ten który jest wyświetlany? (aktualnie 160 000 )

 

A żeby sprawdzić prawdziwy przebieg to trzeba się połączyć gdzieś przy silniku? specjalnym kompem?

 

 

W innym temacie znalazłem to :

 

Kol.z1mEk, wiem że nie ma z tym problemu tylko należy albo legalnie sprawdzić w aso. lub w tym samym aso ale po znajomości i wszystko będzie czarno na bialym tak robił mój kolega i jest prawdą że po skasowaniu interfejsem czyli korygowano przebieg pozostaje prawidłlowy przebieg w pamięci. :lol:

Czyli jeżeli sprzedający zmienił przebieg interfejsem i techem to można go odczytać tak samo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak specem nie jestem w tyj dziedzinie ale według mnie jak po podłączeniu nowego licznika ustawia się rzeczywisty przebieg to w komputerze powinna być jakaś adnotacja co do zmiany przebiegu tak na zdrowy rozum kto się teraz bawi w zmianę przebiegu jedynie jakiś handlarz co chce szybko i drogo opchnąć furę twierdząc rarytas od starego dziadka co jeździł tylko do kościoła :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności