Skocz do zawartości

Opony do Astry...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy słyszeliście coś o oponach EUROTEC SNOWWOLF 2 ??? Podobno produkuje je continental. Kolega mi proponuje za ok. 150 szt a to chyba jak na nową oponę zimową to nie dużo.

 

mroowa, kupuj nowe. Będziesz miał na kilka sezonów i nie zapominaj że od zimówek zależy zdrowie lub życie a na tym nie mozna oszczędzać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

miałem te opony i powiem tylko że już ich więcej bym nie kupił. po prostu wielkie g. swoją drogą te wszystkie opony ronione przez continentala nie są za dobre. po prostu za słąba przyczepność na mokrym.

 

a cena jak za te oiponki to trochę duża ??? ja kupiłem za 140zł pirelli

 

a co do letnich oponetk to teraz mam spoint summerstar3sport i też są robione przez continetala :) po prostu tragedia, normalnie na mokrym jeździ się jak na łyżwach ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tilok, Żadnych wynalazków nie kupuj,bo to jakiś okrojony z jakości pomiot.Z niższej półki mogę z czystym sumieniem polecić fińskie NOKIAN-y.Sprzedajemy je 3 rok i opinie klientów są bardzo pochlebne.

 

Mroowa jakmasz taki dylemat,to załóż nowe na tył,a zjedż to co masz na przodzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm,

a jak się mają rozmiary opon do diesla? W instrukcji obsługi jest napisane, że do mojego silnika (Y20 DTH) powinny być założone 195/60 R15(takie mam+alusy) lub 205/50 R16. Czy to znaczy, że nie mogę założyć zimówek o węższych rozmiarach (np.175/65 na felgach stalowych) o których była mowa w tym wątku?

Jaki jest wasze zdanie na temat jazdy w zimie na alufelgach? Mocno się niszczą? Warto sie wykosztować i kupić felgi stalowe?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się mają rozmiary opon do diesla?

 

Silnik nie ma żadnego znaczenia. Węższe możesz założyć, ale mniejszych niż 185 bym nie polecał. Generalnie przy kołach o szerokości 200 nie ma większej różnicy. Jeśli dużo jeździsz to przez zdecydowaną większość zimy poruszasz się po czarnych drogach - na Twoim miejscu wybrałbym po prostu tańszą. De facto węższa opona powoduje gorszą przyczepność i wydłuża drogę hamowania na suchej nawierzchni. Mam to samo auto co Ty, i chcę kupić 185 (mało jeżdżę i nie szaleję, dlatego kupię bezpieczniejsze na warunki bardziej zimowe).

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o oponach nalewanych ? dzisiaj widziałem Markgumy na zimę za hmmm 91zł czy jakoś tak. Jak to się ma w praktyce ? bo słyszałem że ubezpieczyciel w razie czego może odmówić wypłaty odszkodowania właśnie z powodu nalewanych opon.

 

W sumie ja i tak jest zdecydowany chyba na Pirelli ale liznąć trochę teori nie zaszkodzi :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych wynalazków nie kupuj,bo to jakiś okrojony z jakości pomiot.Z niższej półki mogę z czystym sumieniem polecić fińskie NOKIAN-y.Sprzedajemy je 3 rok i opinie klientów są bardzo pochlebne.

 

Decyzja zapadła. Kupuje FULDE MONTERO 2. Nie wiem czy są dobe, ale trafiła mi się okazja to biorę. Pozdrawiam

 

A co do nalewek to słyszałem że dobrze się trzymają na błocie pośniegowym, ale pewności jakoś do nich nie mam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja w mojej astrze G kombi 1.4 16V mam letnie opony w rozmiarze 195/60 R15 na alusach. Na zime mam opony firestone winterchawk 185/65 R15 na felgach stalowych. Sprawują się bardzo dobrze. A ostatnie zimówki kupiłem właśnie na stronie http://www.opony.com/kontakt.asp

Są tam naprawde świetne ceny. Moje nowe zimówki kupiłem teraz za 198 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności