Skocz do zawartości

Opony do Astry...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm,

a jak się mają rozmiary opon do diesla? W instrukcji obsługi jest napisane, że do mojego silnika (Y20 DTH) powinny być założone 195/60 R15(takie mam+alusy) lub 205/50 R16. Czy to znaczy, że nie mogę założyć zimówek o węższych rozmiarach (np.175/65 na felgach stalowych) o których była mowa w tym wątku?

Jaki jest wasze zdanie na temat jazdy w zimie na alufelgach? Mocno się niszczą? Warto sie wykosztować i kupić felgi stalowe?

Pozdrawiam

Zamiennikiem twojego rozmiaru jest na zimę 185/65R15 i nic więcej jeśli chodzi o 15.

W zimie stalowa felga niszczy się bardziej od alu(chyba,że alu jest pokryte kiepskim lakierem i sól mu szkodzi,ale to wyjątki).Coraz więcej klientów kupuje nowe alusy na zimę.Oczywiście stal jest dużo tańsza i można wtedy kupić 14 calowe felgi(używane 40 -50 zł) i zamontować opony 175/70R14 lub 185/65R14 ewentualnie 185/70R14.Najlepiej postawić obok siebie te 3 rozmiary i twój 15" i wybrać taki jaki będzie ci odpowiadał.

 

[ Dodano: Czw Paź 26, 2006 08:13 ]

co myślicie o oponach nalewanych

mroowa, z nalewek,to dobry jest spirit na wiśniach,a na poważnie,to nalewka ma o wiele gorszą gumę niż oryginał.W zimie chodzi o to ,by guma była plastyczna i nie twardniała i zachowywała się jak plastik.Bieżnikowana opona jest ciężka,trzeba ją co chwilę wyważać,może odkleić się bieżnik,czasami starcza tylko na 2 sezony, a przeliczając cenę to nowa kosztuje 50 % więcej.

Zeby szef Markgumu Stęszew to czytał,oberwałbym po uszach :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zibi widze że jesteś specem od tych spraw już odpowiadałeś mi w innym temacie zwiazanym ze wskaźnikiem temperatury. W takim razie mam jeszcze do Ciebie pytanie dotyczace opon. Mam w swojej astrze II kombi letnie opony ( Fulda CARAT PROGRESSO) w rozmiarze 195/60R15 wszedzie sugerujesz i pewnie słusznie na zimę weższe, to jaki rozmiar na zimę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

latem jeżdę na 195/65 R15 - fabryczne alu, na które wiosną założyłem Bridgestone ER300, póki co jestem b. zadowolony :)

 

zimą - 175/70 R14 na stalówkach, właśnie założyłem kupione w NetCar.pl (o 70 zł za szt. taniej niż "na miescie" :) ) Goodyeary UG7

mam nadzieję, że będzie OK

 

przy wiosennym przejściu z R14 na R15 zauważyłem nieco słabsze przyspieszenie (przy samym momencie ruszania, muszę ją wkręcac na wyższe obroty) i zużycie paliwa zwiększone o ok. 1L / 100km.

muszę to zweryfikować tej zimy.. może to jescze kwestia klimatyzacji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem chyba każdy topic na forum który zawierał słowo "opony" ale nie znalazłem nic co by mi pomogło wybrać oponki na zimę do mojej Zofii 2.2DTI. I nie chodzi mi o firmę, a o wielkosc. Mam teraz opony 205/55/16 na alusach, i chciałbym kupić nowe zimowe, raczej zostając przy tych alufelgach. Wolę dać więcej za porządną oponę, niż wykładać kilka stówek za stalowe felgi. Zakup nowe, dobre opony + stalówki nie wchodzi w rachubę ze względów finansowych. Podpowiedzcie, może ty Zibi, jakiej wielkości opony założyć na te alusy? Czy takie same jak letnie, nie sprawią kłopotu w zimie? A jeżeli węższe, np.195, to jakiej "wysokości" (sorki za niefachowe określenie)? 55 czy 60 mm? 195/65/16 chyba nie istnieją, o ile dobrze zauważyłem.

 

Pozdrawiam,

Bunny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zapodałem do mojej asterki f oponki zimowe oczywiście nowe bo innych nie uważam 175/65/14 BARUM POLARIS 2 i są naprawde super za sztuke dałem 160zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zapodałem do mojej asterki f oponki zimowe oczywiście nowe bo innych nie uważam 175/65/14 BARUM POLARIS 2 i są naprawde super za sztuke dałem 160zł

Barumy to sa tylko w miare dobre letnie a zimowe to dno.

 

Przejrzałem chyba każdy topic na forum który zawierał słowo "opony" ale nie znalazłem nic co by mi pomogło wybrać oponki na zimę do mojej Zofii 2.2DTI. I nie chodzi mi o firmę, a o wielkosc. Mam teraz opony 205/55/16 na alusach, i chciałbym kupić nowe zimowe,

Kolega widze ma pojazd napewno nie z niemcowni bo tam nie stosuje sie rozmiaru 205/55/16. Je tez mam taki rozmiar opon letnich a zimowe sobie kupilem w zeszlym roku 195/65/15 i to jest zamiennik prawie nierozniacy sie srednica. Kupilem takie bo byla okazja i prawie nowe byly bo mialy 95% bieznika i do tego markowe-michalki alpain i falkeny. Jezdzi sie naprawde bajecznie. Komplet 4 szt 400zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności