Skocz do zawartości

Jak naciągnąć ręczny hamulec?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolegów. Chciałem się podzielić moim problemem. Mianowicie byłem w warsztacie na naciągnięciu ręcznego. I robione pod tarczami i na lince przy tylnej belce i przy dźwigni w kabinie sprawdzane. Tarcze przy zakładaniu wchodziły ciasno, okładziny w szczękach są ok. Teoretycznie wszystko gucio. Wjechaliśmy na sprawdzenie i oto dla mnie i mechaników zadziwiające efekty: ręczny przy jeździe do przodu beznadziejny (prawie nic nie łapie), natomiast w tył auto ani drgnie. Oni nie wiedzą o co chodzi, ja tym bardziej, dla mnie magia. Dodam, że ręczny się pogorszył po zmianie tylnych tarcz wraz z klockami na nowe. Macie jakiś opcje? Pozdrawiam serdecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hej, dźwignia na maksa przeskakuje 13 ząbków. Sprawdzałem też moc ręcznego z 2-giego biegu, bo jedynka w porównaniu ze wstecznym mocna, też lipa. Może trzeba wyregulować na zero przy belce z tyłu linkę i przy dźwigni w kabinie i wtedy regulować w kołach? Bo miałem przy regulacji przy kołach w kabinie na maksa, a przy belce tylnej blisko maksa. Może to ma wpływ też. Pozdrawiam.

Edytowane przez kitek_27

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może linki już są za mocno wyciągnięte.

Przed regulacją w kolach luzujesz maksymalnie linkę przy dźwigni zaciągania.

Po regulacji w kołach zaczynasz naciągać linkę przy dźwigni, jeśli to nie pomoże i będzie łapać wysoko to odkręć tą nakrętkę całkowicie i włóż z dwie - trzy, trochę większe nakrętki przed nią.

Przy zaciąganiu na maksa ręcznego nie powinno być więcej jak 6-8 tyknięć zapadki

Jak uda się dobrze wyregulować to ruszysz tylko na jedynce z dużym oporem, gdyż tylne kola nie będą się obracać a tylko przesuwać, nawet po betonie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
Gość orzeszko

Witam forumowiczów pozwolę sobie na podpięcie się pod ten temat gdyż... Jeszcze z czymś takim się nie spotkałem, co prawda w nadchodzacą sobotę chce to rozebrać to wasza podpowiedz jest niedocenionym dobrem. Wczoraj rano odpalam sinterkę daje R i po cofnięciu ok 1.5 metra głośne du... Pierwsza myśl cofając w coś uderzyłem! Wyskakuje z auta oglądam nic nie ma, cofając dalej czuje wyczuwalny opór (jakbym pchał przyczepe z hamulcem najazdowym)... Do przodu rusza bez najmniejszego problemu, dotarłem do pracy zaparkowałem. Po pracy wszedłem zaczynam cofać znów to samo podciągam metr do przodu otwieram drzwi żeby sie wychylić i obserwowac koło podczas cofania no i co koła blokuje tak jakby ręczny był zaciągniety... No i pytanie które mnie nurtuje co tam się naprawiło?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do przodu rusza bez najmniejszego problemu, dotarłem do pracy zaparkowałem. Po pracy wszedłem zaczynam cofać znów to samo podciągam metr do przodu otwieram drzwi żeby sie wychylić i obserwowac koło podczas cofania no i co koła blokuje tak jakby ręczny był zaciągniety... No i pytanie które mnie nurtuje co tam się naprawiło?

Witam.

Najpier sprawdził bym linki od ręcznego, czy się nie blokują i wracają po zaciągnięciu, nastepnie zaciski i klocki a na końcu szczęki od ręcznego. Jednym słowem trzeba zajrzeć pod samochodzik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość STRUS_TM

Cześć! Ręczny masz dobrze wyregulowany ? Być może szczęka (jest jedna) "lepi" się do bębna przy cofaniu.Bez rozbierania się nie obędzie....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić, u siebie jak zaciągnę ręczny o dwa ząbki to do przodu pojadę swobodnie a do tylu co najwyżej 2 metry.

Więc najpewniej linka nie odbija.

Najlepiej podnieść tył i postawić na stojakach. Kręcąc do tyłu kołem będzie wiadomo które blokuje. Co dalej to już przedmówcy opisali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności