Skocz do zawartości

Głośna praca silnika Z17DTH (1,7 cdti)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Ptrzebuję pomocy mam Merive rok modelowy 2004 Z17DTH, silnik bardzo głosno klekocze przy dodawaniu gazu w okolicach 1500- 2500 obr na min, turbo jest wymienione, wtryskiwacze też.

Skończyły mi się juz pomysły.

Proszę o informację czy te silniki są tak głosne i mają tak niską kulturę pracy ogólnie to już moje 4 ISUZU i wszystkie pracowały miękko ,szystkie poprzednie silniki nie miały comanrail.

Jazda w trasie pow 120 130 km/h jest uciążliwa nie mówiąc już o jeździe miejskiej silnik pracuje podobnie jak w benzynie występowało by spalanie stukowe (zawory miałem sprawdzane)

Jeżeli ktoś może mi pomóc proszę o kontakt [email protected]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Anonymous

spróbuj paliwa z innej stacji, jak miałem niemieckie paliwo, auto mruczało ślicznie po pierwszym tankowaniu w Polsce załamka, klekocze jak Ursus C330 ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grelinio, ja posiadam Y17dt isuzu i w tym silniku co 150 tys trzeba regulować zawory. Nie wiem czy przypadkiem Z17DTH nie jest rozwinięciem Y17dt isuzu (poprzez dodanie cammon raila) i być może trzeba wyregulować zawory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Klekocze głośno i na zimnym silnku i na ciepłym. Paliwo już sprawdzałem z innych stacji a zawory były już sprawdzane.

Załamka totalna - silnik pracuje jak multikar ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
;) niedobrze bo moj chodzi jak traktor ale tylko jak jest na dworze dosc zimno (od okolo 5-10 stopni w dol ) a jak zlapie temperatury cichnie odrazu i kultura parcy jest naprawde wysoka...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zatankowałem na stacji X droższego, podobno lepszego paliwka i muszę powiedzieć szczerze, że silniczek pracuje ciszej i zaworów na zimnym i ciepłym silniku tak nie słychać ;p i chyba tak zostanie... :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

JacD widze że dopiero co Meriva trafiła w Twoje ręce także polecam lać ropke tylko na zaufanych stacjach typu shell, bp, statoil i musze poiwiedzeć że naprawde super ropa jest na lotosie! polecam! silnik chodzi cichutko i ciepły i zimny. czemu lać lepszą rope? bo Ci wtryski pójdą które są cholernie drogie. od czasu do czasu można też uszlachetniacza.

 

[ Dodano: Nie Cze 22, 2008 21:24 ]

Grelinio, a może wtryski padają? bo jak klekocze to najprawdopodobniej wtryski... i szczerze współczuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

JacD

[ Dodano: Nie Cze 22, 2008 21:24 ]

Grelinio, a może wtryski padają? bo jak klekocze to najprawdopodobniej wtryski... i szczerze współczuje

Przecież napisał że turbo i wtryski ma wymienione.

 

Czekam na wyjaśnienie tematu bo mam u siebie podobny problem. Do tego wczoraj zaczął mi szarpać na zimnym silniku i nierówno pracować. Po nagrzaniu problem znika i wszystko ok. Sygnalizuje złą pracę kontrolką serwisową która gaśnie przy wejściu na wyższe obroty. Do tego dymi najpierw na biało przez ok 1min potem na czarno do czasu nagrzania.

 

Wiecie co to może być?

 

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności