Skocz do zawartości

Głośna praca silnika Z17DTH (1,7 cdti)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Anonymous

Jak to mi ktoś powiedział - czarny dym to zdrowy dym (dużo paliwa) :) (niebieski to spalanie oleju a biały to za mało powietrza)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam zamiar kupic Opla Merive 1.7 CDTI i duzo sie naczytalem o glosnosci i dziwnym klekotaniu i w koncu znalazlem pewne zrodlo na ten temat. Ludzie pisza ze to normalne i znany problem i trzeba sie przyzwyczaic. Jak ktos zna angielski to google i wbic "GM Piston slap meriva"

 

Pozdrawiam.

Moze to zmniejszy niepewnosc ze cos jest nie tak z silnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Czy ktoś z kolegów może już ustalił jednoznacznie przyczynę klekotania – głośnego chodzenia silnika 1.7 CDTI ?

Pytam, bo wczoraj spotkałem się z szwagrem, który właśnie kupił Merive z takim silnikiem i narzekał na głośny klekot silnika, po porównaniu pracy z moim silnikiem na wolnych obrotach dźwięk jest podobny, ale po dodaniu gazu lub podczas jazdy jego silnik strasznie klekocze jak stary traktor, nie wydaje mi się to normalne by dwa takie same silniki o podobnym przebiegu pracowały tak diametralnie różnie, od czego zacząć sprawdzanie by nie wpaść w nie potrzebne koszty ? A może część silników tak chodzi ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witajcie.

HM co do tego klekotania mi powiedziano tak max 2.5tyś obr. i zmiana biegu na zimnym silniku. Klekot bym masakryczny ale po jakims czasie powiem wam szczerze ze wlweajac środek na przeczyszczenie turbiny i układu paliwowego wtrysków oczywiście z "shell" jednak to pomaga wlać całe opakowanie na 4 do 5 tankowań i bedzie git. Z reszta tam instrukcjia jest wiec bez obaw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo wczoraj spotkałem się z szwagrem, który właśnie kupił Merive z takim silnikiem i narzekał na głośny klekot silnika, po porównaniu pracy z moim silnikiem na wolnych obrotach dźwięk jest podobny, ale po dodaniu gazu lub podczas jazdy jego silnik strasznie klekocze jak stary traktor,

jaki przebieg? niech zrobi probe przelewowa... prawdopodobnie to wtryski "leja"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość tito74

witam

mam to samo z moim oplem merivą doszłem do tego co powoduje głośną prace silnika po odpaleniu i jeszcze nierówna praca silnika odpalanie na dwa ,trzy razy .

Sprawcą takiego stukania na zimnym jest (a na ciepłym zanika)zawór regulacji ciśnienia na pompie wtryskowej .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość jarek121601

Witam! Mera 17CDTI 2005 87kkm

Co do klekotania to ten typ chyba tak ma na zimno, ale ostatnio przerobiłem temat z dodatkowym objawem spalania stukowego przy większym obciążeniu motorka i obrotach powyżej 2000/min. Do kompletu objawów doszło silne dymienie przy przyśpieszaniu (dynamicznym). Błędów na kompie nie było , odpalał bez problemu na zimno i ciepło praca równa na biegu jałowym, moc na prawie normalnym poziomie.

"Spece" wywróżyli złowrogo, że to padające wtryskiwacze i będzie BOLAŁO a w konsekwencji dziura w tłoku albo pęknięta głowica.

Diagnoza prawidłowa to totalnie zanagarowany zawór EGR + cały dolot wraz z klapami . Recylkulacja spalin przy ostrożnej jeździe skutecznie zapycha i dlatego profilaktycznie dobrze przegonić dizelka na trójce - 4000 obrotów aby wypalić nagary co jakiś czas oczywiście jeżeli zrobiło się porządki w dolocie. Czyszczenie zlikwidowało te przykre objawy Mery a moc bardzo wzrosła. Polecam zakład w Płocku Czereśniowa 12 za prawidłową diagnozę i uczciwość.Tam regenerują wtryski DENSO i inne (według nich Denso to bardzo trwałe wtryski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności