Skocz do zawartości

opel corsa 1.0 12v problem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam pierwszy raz pisze wiec jak walne jakis blad nowicjusza forum to plis o wybaczenie :D chcialbym poprosic o pomoc w sprawie zdiagnozowania choroby mojej corsy 1.0 12v z 97r a mianowicie objawia jej sie to takimi zachowaniami:

zimny silnik jest wszystko ok ladnie przyspiesza ale problem pojawia sie po rozgrzaniu silnika widac roznice w mocy wiecej chalasu niz efektu po wcisnieciu gazu na 2 3 4 biegu jak sie rozbuja to jedzie na 5 nie szarpie jest ok ale dojezdzam do swiatel pochodzi na wolnych obrotach chwile i wciskam gaz to tak jakby nie mogla dostac paliwa sie przytyka i za chwile zalapie jedzie ale juz z powyzszym ubytkiem mocy. wlasnie glownie jak na wolnych obrotach chodzi np jazda w korku to taki mulek sie z niej robi dlawi sie slaba jest. a i troche moim zdaniem silnik na wolnych obrotach trzesie za mocno. mialem blad zaworu recylkulacji spalin wymienilem ale za duzo poprawy nie ma filtr paliwa wymienilem i tez nic :):( wiec zwracam sie z prosba o pomoc w diagnozie i rozwiazaniu problemu dzieki

opel corsa forever :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

To ze silnikiem trzesie to normalne z racji trzech a n ie czterech cylindrów(słabe wywarzenie silnika).Jeśli jednak jest tak jak piszesz ze jest mułek ,hałasuje to wygląda mi to na luźny łąńcuszek rozrządu-to często sie psuje w tych silnikach.Możesz jeszcze podjechac na stacje sprawdzić czy komp nie wywala błędów.POzdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czesc ten halas kuba to nie jakies walenie w silniku ale chodzi o taka niemoc silnika ja mu na gaz on wchodzi na obroty ale efektu nie ma w postaci przyspieszenia cos takiego sie dzieje a na zimnym jest ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wkońcu będę miał czas zająć się przeczyszczeniem przepustnicy i przepływomierza. W związku z tym mam pytanie czy taki laik jak ja da sobie sam rade i jakie narzędzia będą mi potrzebne? Mniej więcej wiem jak to zrobić bo kolega z tego forum udostępnił mi podręcznik "sam naprawiam" i tam to jest wszystko dokładnie opisane. Tylko kwestia narzędzi .... i stopnia trudności ....

 

Proszę o rady :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czyszczenia przepływomierza nic nie da,może będzie lepiej przed dwa trzy dni i znowu lip[a tak jak u mnie jeżeli niedomaga to przygotuj sie na wymiane!Ale przed wymianą najlepiej podmień od innego autka na chwile przejedziesz sie i bedziesz wiedział czy kwalifikuje sie do wymiany.Co do przepustnicy to potrzebne Ci będą torxy i spray do czyszczenia gaźników przepustnic kosztuje około 15-20pln.Odkręć pokrywe przepstnicy i nic więcej i pryskaj do środka.Więcej nie radze bo mozna cos spieprzyć.Sprawdź jeszzce przewody podciśnienia moze są uszkodzone (tak jak u mnie)Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a ja mam takie pytanie co mozna zrobic z silnikiem 1.0 12v 98r. ktory chodzi praktycznie jak diesel?przy niskich obrotach i po odpaleniu pracuje bardzo glosno i rozne rady slyszalem: ze to regulatory hydrauliczne albo swiece i kable?czy mozecie mi cos na to poradzic?nei chce jechac do jakiegos mechanika ktory zawola sobie za to 500-600zl tylko tak w miare przyziemne ceny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wymiana rozrzadu;

-swiece tez mozna wymienic - drogie nie sa

-kable - nie ma ich w tym silniku - a wiec nie ma co wymieniac.

- popychacze - to raczej inaczej slychac - chyba na zimnym???

A tak ogolnie to jaki przebieg ma samochod??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności