Skocz do zawartości

opel corsa 1.0 12v problem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

gdyby to był przepływomierz auto stale by było zamulone! Popsuty przepływomierz=tryb awaryjny.

No to jeżeli nie przepływomierz to co?? Bo nie ukrywam że kosztuje on parę stówek,a nie za bardzo lubie wyrzucać pieniądze w błoto...Tak jak i każdy chyba :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podepnij pod kompa i masz parę zł mniej w kieszeni a przepływki i tak może nie wykryć a raczej na pewno. Wystarczy podstawić inną używaną sprawną i wyjdzie co jest. Zrobisz jak uważasz tylko silnika nie remontuj bo i takie odpowiedzi były. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje ten przepływomierz wyczyścić choć nie którzy piszą że to nic nie daje,albo że daje ale na kilka dni..Ale to mi wystarczy bo żeby sprawdzić czy jest ok wystarczy że wcisne pedał do końca i zaczyna się dławić...Jeżeli po czyszczeniu nie będzie sie dławił to znaczy że to na 100% przepływomierz i zainwestuje i kupie orginał Bosch.Ogólnie to te 3 gary to jest porażka..Moja matka ma też corse tylko 1.2 16V 4 gary i tam silniczek pracuje jak ta lala.Tylko że więcej pali ale może to ze względu że tam jest u niej skrzynia automatyczna..Podmienił bym przepływomierz od niej ale ona ma auto w Niemczech... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz na diagnostyke i niech Ci sprawdzą parametry rzeczywiste http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif będziesz już wszystko wiedział, co i jak. Koszt pewno z 50 zł nie więcej :) . Przepływomierza no racja, nie koniecznie wykryje jako błąd, ale parametry rzeczywiste zdemaskują jeżeli zawodzi! No nie wiem czy jest coś bardziej prostego bez zamieniania i kombinowania! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz na diagnostyke i niech Ci sprawdzą parametry rzeczywiste :) będziesz już wszystko wiedział, co i jak. Koszt pewno z 50 zł nie więcej :) . Przepływomierza no racja, nie koniecznie wykryje jako błąd, ale parametry rzeczywiste zdemaskują jeżeli zawodzi! No nie wiem czy jest coś bardziej prostego bez zamieniania i kombinowania! :)

Powiem ci strzeże że bylem już u kilku diagnostów i każdy tylko kasuje 50zł. A auto dalej się przydusza http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/kwasny.gif więc muszę się sam za to wziąć..Po podłączeniu pod kompa żadnego błedu nie ma,ale jak sądzisz czyszczenie przepływomierza coś powinno pomóc czy to tylko starta czasu i nic to nie da?A może też to być wina EGR-a te przyduszanie na całym gazie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyduszenie przez EGR nie bd tak duże, musiałoby przy okazji zmiejszyć o dużo dawke paliwa :) a przepływomierza to zadużo do czyszczenia nie ma ;p więc warto spróbować. A z diagnostyką to parametry rzeczywiste a nie błędy kolego. Gdy będziesz miał parametry rzeczywiste przepływomierza to się porówna z takimi jak powinny być na danych obrotach, także jeżeli jest to dobra diagnostyka powinno pisać w jakim upływie mili-sekund ile przybywa powietrza do silnika itd. Egr też możesz sprawdzić jego prace :piwo: poprostu wsiadasz do samochodu z diagnosta i z kompem podłączonym robicie rundke z 10 km i parametry potem wszystkie odczytujecie jakie były podczas jazdy :piwo: I wtedy możesz powiedzieć że byłeś na diagnostyce i że wydałeś 50 zł w uczciwy sposób a nie przez zdzierstwo diagnostyki :piwo: BO zczytać błędy jak dla mnie to powinno 5-10 zł kosztować bo to 5 min roboty;) a taka diagnostyka trwa ok. 20 min. pozdro wiecej nie doradzam bo nie ma co jak dla mnie nie widze zachowania ani nie slysze jak sie wkreca i w ktorych momentach muli go :piwo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności