Skocz do zawartości

CC 900


Gość guniak

Rekomendowane odpowiedzi

witam fachmanów

chce kupic ticko i juz nawet jednego namierzyłem

mam pytanie.podczas zmiany biegów i puszczaniu sprzęgła dochodzi dziwny hałas,zgrzyt .

auto normalnie jeździ,biegi dobrze wchodzą.czy to jest objaw kończącego sie sprzęgła?ile takie cosik kosztuje w takim samochodziku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Niedźwiedź

guniak, jeździłam prawie 2 lata tico i to nie jest normalny dźwięk. Autko w pełni sprawne chodzi cichutko bez żadnych dźwięków obcych.

Niestety z cennika już dawno wyszłam ale pamiętam, że części do tico nie są drogie i można spokojnie bez uszczerbku na sprawności auta dawać wiele zamienników.

 

Przypomniało mi się :) u mnie tez tak było. Najpierw tylko na luzie i zimnym silniku a potem to już bez różnicy - łożysko oporowe miałam wówczas do wymiany jak ręką odjął :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

czesci do cc900 badzo tanie, tansze spro od czesci do tico, mniej awaryjny także, mialem cc900 przez 4 lata z gazem- auto bezawaryjne i bezproblemowe, blacha w ocynku i duzo bezpieczniejszy od tico, jezdzilem tez tico- własciwosci jezdne tez bez porównania duzle lepsze ma cc900,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to w Czechach Tico nie było sprzedawane bo nie dostało homologacji bezpieczeństwa

Tico to wielkie gó....no nie kupuj tego zwłaszcza dla żony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesci do cc900 badzo tanie, tansze spro od czesci do tico, mniej awaryjny także, mialem cc900 przez 4 lata z gazem- auto bezawaryjne i bezproblemowe, blacha w ocynku i duzo bezpieczniejszy od tico, jezdzilem tez tico- własciwosci jezdne tez bez porównania duzle lepsze ma cc900,

.. a widzaiłeś niezardzywiałego cienkiego??

 

jeżeli już chcesz kupić dla żony tanie auto to wybierz przynajmniej cienkiego 700. ale tam jak dla mnie jest strasznie irytujący dźwięk silnika.

Co do awaryjności też nie mogę do końca sie zgodzić.

Znajomy miał cc900 i ciągle tam coś dokładał i grzebał a przy moim tiku nic się nie dokłada. tylko reguralnie olej i nie myśli sie o niczym. jedyne co było wymienione to w prawie nowym łożysko w przednim kole, 2xłożyska w tylnych kołach (koszt 20 zł - jak robisz sam - sprawa banalna), 2x szczęki hamulcowe, 1 raz klocki z przodu no i amorki wszystkie).

tyle było napraw przy użytkowaniu tica przez 10 lat i przebiegu 120tys

 

I jedno nigdzie nie rdzewieje (a tak na marginesie jak siedba tak sie ma...)

co do Tica to napewno nie chciałbym na jego miejsce cienkiego

 

I napewno jest o wiele ekonomiczniejsze niż cienki

benzynka przy prędkościach ok 80 km/h potrafi zejść poniżej 4,5 litra benzyny

 

na gazie tez nie ma problemów spalanie około 6 l gazu na 100 (po trasie mniej, nie miałem już dawno okazji sprawdzić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kill3rReaper
emtecc, a przywaliłeś kiedyś w coś Tico? Jak nie, to si módl żeby nigdy do tego nie doszło. Ja gdybym miał wybierać bym kupił CC. Kumpel ma CC700, części do niego, to praktycznie za darmo oddają w sklepach :) Tyle że 700 to zdecydowanie za mało na ten samochód, ponoć 900 jest ekonomiczniejsza od 700. Cienias jest bezpieczniejszy, więc jak kochasz żonę, to kup jej (chyba) każdy samochód oprócz Tico (żaden gorszy samochód mi nie przychodzi na myśl...)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Posiadam Tico, jestem z niego bardzo zadowolony, do miasta idealny, przez rok czasu natłukłem 15 tyś. km, nic się nie popsuło w tym czasie, tylko normalna eksploatacja (olej, filtry), ubezpieczenie bardzo małe, więc jak znajdziesz fajne Tico to możesz kupować.

Ps. Moje jest na sprzedaż (info na priv, jak Ciebie to interesuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności