Skocz do zawartości

jak dobrać aluminiowe felgi ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

podpinając się do gadki to na tych aluskach oczułem większe spalanie ;) cholera

 

zmuliła się astrunia troszkę :(

aha nie chcę zakaładać nowego tematu coś tam czytałem o stukaniu zaworów ale może

zibi wiesz od czego to może być :mrgreen: stan licznika to 150 tyś choć od handlarza kupiona i nie wiem czy czy cofał :wink: a te obiawy w sumie mam od momentu założenia ostatniego tłumika(MK MALON) i strumienicy(tak mi się wydaje).

Po tej wymianie wydaje mi się że coś tam na mocy zyskałem a teraz alumami znowu obniżyłem kopyto jeżeli można mówić o kopycie haha 75KM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

penitto, Paliwo tanieje,więc głowa do góry,a astrunia ladnie wygląda.

Mnie też coś ostatnio stuka,ale mam do wymiany poduszkę pod silnikiem,bo gumy prawie się pourywały.

Stuki w silniku to poważna sprawa.Kupa rzeczy może to być.Głośny ten stukot?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ciesza mnie to tylko że raz są a raz ich nie ma ;) tzn jak daje jej po gazie to asterka chciała by może szybciej a nie daje rady wiec cos tam (może klekocze bardziej to określenie) a przy dostosowaniu pedału gazu to idzie ok cichutko.

najprościej jak daje jej po piź...ie to klekocze :mrgreen:

 

jak maiłem fiata 125 :wink: to też coś takiego miałem i starszy powiedział że to zawory i tak to sobie zakodowałem .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibi

 

wydaje mi się że tak że jest tzn nie wiem co mam wymagać od 14 letniego auta z 75 KM :) wiec dokładnie trudno mi powiedzieć

jakoś się zbiera patrząc na obrotomierz na 2 ,3 biegu (to zapierdziela wskazówka) ale na 4-ce jakby tylko się toczyła i znowu jakoś idzie na 5-tce.

 

musze na oko zrobić sprawdzian ile mam do setki (100 km/h) tylko nie wiem do ilu obrotów mam dochodzić chyba nie przeciągać za bardzo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam

 

Mam takie pytanie.Posiadam Astre Classic z silnikiem 1,4 i moca 60 KM jezdze na oponach 175/70 R 13 ale kusi mnie na felgi 14 cali i teraz nie wiem jakie beda plusy i minusy tego jak zrobie ta zamiane prosze o pomoc.Z gory dzieki :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie beda plusy i minusy

Minusów nie dostrzegam żadnych,bo zakladasz 175/65R14 lub 185/60R14 i nie ma praktycznie różnic w wysokości i szerokości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Minusów nie dostrzegam żadnych,bo zakladasz 175/65R14 lub 185/60R14 i nie ma praktycznie różnic w wysokości i szerokości.

 

zibi pozwól że się podepne do pytanka :evil:

 

czemu napisałeś że przy takiej szerokościi 175 czy 185 feldze 14 inne wysokości ??

nie powinno byc tak że ta sama wyskość ? a co do szerokości to ile się zdoła wsadzić (z rozsądkiem) na felge. :wink:

 

Mars7

 

też uważam że nie ma minusów :D ja mam teraz 195/50/R 15 a jedynym minusem jest toże jednak ciężej się jeżdzi bo w koleiny się nie mieszcze :) a zimówki mam 175 na stalowych 14 i już inaczej się jeżdzi 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałeś że przy takiej szerokościi 175 czy 185 feldze 14 inne wysokości

Nie wiem,o co dokladnie ci chodzi,ale zamiennikiem 175/65R14 jest 185/60R14, a te oba są zamiennikiem 175/70R13.Dopuszczalne różnice między producentami opon wynoszą 3 %,więc czasami te 2 rozmiary są podobne,chociaż z teorii wynika,że 185 jest szersza o 1cm i trochę niższa.Im szersza opona będąca zamiennikiem -żeby zniwelować większy opor toczenia -jest ciut niższa.Jeśli myślisz,że musiałaby być taka sama wysokość(prawidłowo profil i jest podany w %),to się mylisz,bo te liczby maleją co 5% w stosunku do szerokości.O to ci chodziło?

O jaki rozmiar felgi w calach ci chodzi 5,5J14,czy coś innego i do jakiego samochodu i mocy silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności