Skocz do zawartości

jak dobrać aluminiowe felgi ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

huri_khan, opony stare jak diabli,czyli 15 lat i rozmiar do astry F.

Felga chyba jest od VW,a więc otwory na śruby są kuliste i musiałbyś mieć śruby,bo oplowskimi nie przykręcisz dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam panowie

dosyc fajna zabawa jest na stronie www.opony.interia.pl

mozna tam na zdjeciu roznych modeli aut dobrac rozne "aluski"

proponuje sprobowac

pozdrawiam Bastek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pytanie laika w sprawach felg i opon:) : mam teraz alu oplowskie 15' ,et nie znam i szerokosci w calach tez nie (myślę że chyba 5,5) przymierzam się do używanych oplowskich 6j 16' et 49 pytanie moje czy śruby które mam teraz będą pasować czy będą za krótkie a może to zależy od konkretnego modelu felgi? to samo ze "złodziejką".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam, od niedawna jestem posiadaczem Astry II i chcę zakupić alufelgi 15". Możecie mi poradzić jakie powinny mieć parametry (ET, szerokość i inne, nie za bardzo się w tym wszystkim orientuję)? Jakie rozmiary opon będą odpowiednie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AM,felga powinna mieć wymiar 6J15 ET49 4*100*56,5 lub jeśli masz 5 śrub 5*110*65.Najważniejszy jest otwór na piastę i rozstaw śrub.

Otwór na piastę nie może być mniejszy,bo trzeba toczyć,ale może być większy,wtedy można dokupić pierścienie centrujące.

Oczywiście możesz szukać 16 calowych felg,ale wtedy drożej kosztują opony.

Do 15" prawidłowo jest rozmiar 195/60R15,ale jak masz silnik poniżej 75 KM,to polecam rozmiar 185/60R15.Do 16" 205/50R16 lub 195/55R16,ale ten drugi jest mało popularny.Może też być 215/40R16.Jak coś znajdziesz w necie daj link tu w tym temacie i pomogę ci oszacować,czy się nada felga ,czy nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

Czy felgi z vectry GTS 17 podejdą do asterki 2.0DTI ??

Zastanawiam sie czy 16 czy 17, czy 17 wejdą i z jakim profilem opony??

mozecie mi cos doradzić :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy felgi z vectry GTS 17 podejdą do asterki 2.0DTI ??

Masz tą samą liczbę srub?GT ma jak pamiętam 4,a astra też?

Jeśli to się zgadza,to felga pasuje,ale na 16 może być potrzebny dystans,bo astry mają inne ET.

Jak już to zostań przy 16,bo 17 nie dają komfortu jazdy,cena opon zabójcza,a jak wciśniesz coś szerokiego ,to moze ocierać.

Z 16 możesz założyć 205/50R16,205/55R16, 215/40R16 i 215/45R16.

Zgodny z normą jest pierwszy rozmiar.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnośnie alufelg

 

teraz mam stalówki fabryczne 13 cali

 

chciałbym kupić na sezon jakieś alu i mam pare pytań

 

1) jakie będą bardziej zalecane 14 czy 15 ? (silnik 1.4) myślałem o 15, ale boje się, że auto zamuli, kapcie mam teraz 175, jaka szerokość jest maksymalna, żeby to jakoś jeździło?

 

2) otwór na piastę 56,5 najlepiej jak by nie trzeba było wrzucać oringów, jakie inne wymiary powinna mieć taka felga, żeby nnie przegiąć z wymiarami?

 

wiem, że przewinęła się masa takich pytań, ale ja się trochę w tym gubie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie będą bardziej zalecane 14 czy 15 ?

bardziej 14" i opony 185/60R14.

Felga powinna mieć max 6 cali szer,czyli 6J14 i 4*100*56,5

.Jak będziesz miał oryginalną alufelgę opla,to śruby są niepotrzebne,jak inną to nie zawsze pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności