Skocz do zawartości

jak dobrać aluminiowe felgi ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

czy rozmiar otworu na piastę jest gdzieś zazwyczaj napisany na feldze? gdzie to można znaleść

 

mam okazję kupić felgi, które jeździły w vw polo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aresq, Polo ma otwór wewnetrzny 57 mm,wiec o pół mm wiecej od opla.

Jeśli te felgi są ze srubami to bierz i śruby,bo nie wiadomo,czy stożki w otworach bedą pasowały do twoich srub.Nieeeeeee,sorry gwint nie pasuje,wiec musi stozek i długosc śruby pasować od twoich srub.

Teraz sprawa otworu wewn.Te pół mm jest do przełkniecia,ale czesto felga nie przykręci się idealnie równo na otworach srub i moze koło bić.Mozesz poszukać takich pierscieni centrtujacych,ale sa cienkie jak gazeta i trzeba uwazac,żeby ich nie złamac.

 

P.S Czy te felgi w Polo nie maja tez pierścieni centrujacych,bo wtedy wywalasz i kupujesz pod swój rozmiar.

Czy na feldze pisze jaka jest srednica otworu?Nie pamietam,ale wtedy mierzę suwmiarka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzieki zibi za pomoc i zainteresowanie :-)

 

mówiąc szczerze to malo wiem o felgach, bo kolezanka nie zna sie ;) powiedziala tylko, ze byly do vw polo, otwory i piasta pasowala, tylko okazaly sie za duze, samochod sprzedala, a fele jej do nowego nie pasują

 

nie byla w stanie mi powiedziec nawet jaki maja rozmiar :mrgreen: ale wnioskuję, ze skoro bylo za duze to są min. 14

 

ma mi jedna przywiesc teraz w tygodniu :)

 

jak sie okaze, ze maja 57 mm to kupie wtedy te pierscienie i mysle, ze bedzie gut

 

co do srub to duży problem, żeby dopasować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do srub to duży problem, żeby dopasować?

Nie jest to problem,ale najlepiej jak kumaty wulkanizator oszacuje,bo nie kazdy łapie o co biega.Jak bedziesz mial te felgi to zobacz jaki mają otwór pod łbem sruby,kulisty,czy stozkowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najlepiej to jeszcze sprawdzic jak gelboko sie wkrecaja

bo mi fachowiec zalatwil sroby do malucha na aluski (orygianle oczywiscie za krotkie) no to gdzies jakies znalazl i je przycil na "odpowiednia" dlugosc ale cos mi sie to nie podobalo

w domu sciagnalem kolo i beben i patrze ze po przetkaniu sroby do piasty wchodzily 2,5 gwinta a to troche malo

nie zaostalo fachowcowi nic jak tylko zalatic drugi komplet srob

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam. Jestem posiadaczem astry II i chciałbym kupić 16 lub 17 calowe felgi. Możecie mi powiedzieć jakie ma być ET żeby koła nie ocierały o nadkola?? Tak w ogóle co oznacza " ET " ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja właśnie mam pytanie z tym oznaczeniem H2?

 

kupiłem felgi:

Kolor: c - czarna

Rozmiar: 6Jx15H2

Parametry: 4/100/56,5/ET 49

 

i taka felga ma 2 rodzaje z H2 i bez tego oznacznika. Co oznacza skrót H2 i jak dobrać do tego opony bo raczej H2 i bez tego oznaczenia to jest jakas różnica. W serwisach podają opony do oznaczenia bez tego H2 i przez ten fakt nie wiem jak dobrać opony.

 

 

z poważaniem

ooo00ooo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności