Skocz do zawartości

auto gaśnie w czasie jazdy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Mam astre F 98r 1.4 i wielki problem bo gasnie w trakcie jazdy najgorzej jeśli stanie się to na skrzyżowaniu. Trzeba odczekać ok. 5 minut i zapala. Nie wiem co to może być. Wymieniłem kopułkę, świece, ale to nic nie pomogło. Jeśli macie podobny problem i wiecie co z tym zrobić proszę o pomoc.

 

[ Dodano: Sro Lip 16, 2008 15:48 ]

p :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sledzik1102

mój ojciec w skodzie miał identyczne objawy, wymienił świece, kable itp itd a okazało sie ze czujnik halla miał walnięty, wymienili mu to i skodzie przeszło jak ręką odjoł, nie zman się na mechanice ale sprawdz ten czujnik-może to akutat on nawalił

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czas oczekiwania na ostygniecie kojarzy mi sie z modułem zapłonu, lub z cewka.

Takie usterki sa najgorsze do wyłapania, bo jednak auto jeździ.

Oddasz do mechanika i jak na złość nic sie dziać nie będzie....

Można zrobić tester czujnika halla.

Dioda na 12V i podłaczyć pod czujnik, ale dioda, żeby była w kabinie.

Jak miga, to czujnik działa.

Jak ci sie zdaży, że zgaśnie, a przy próbie odpalenia dioda nie miga, to wiadomo, że czujnik do smieci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za rady. Spróbuję sprawdzić czujnik. Ja już byłem z tą moją astrą na 3 podpięciach pod komputer. Pierwszy raz nic nie wyszło, drugi raz facet powiedział że komputer mu wykazuje że wszystko jest źle, pompa paliwa, czujniki, itd. a za trzecim razem że immobilajzer nawala. Z zapasowym kluczykiem to samo się działo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Przykleje się tu. Mam astre silnik C14NZ benzyna i identyczny problem jak przdmówcy gdy silnik się nagrzeje to czy podczas jazdy czy na biegu jałowym poprostu gaśnie nie szarpie obroty nie falują poprostu gaśnie i odpala po jakiejś minucie. Wymieniłem już cewke zapłonową gdyż iskrzyła ale to nic nie pomogło. Podejrzewam czujnik halla lub moduł zapłonowy z tym że jeżeli padłby czujnikm halla to niepowinien zapisać się błąd na komputerze ?? I niewiem czy to miało by coś wspulnego z usterka ale po wymianie linki prędkościomież licznik przekłamuje mi predkosć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja miałem taki problem, ze podczas jazdy gasł, tak sam z siebie, wrzuciłem mu luz toczył sie siłą rozpedu i bęc... full dyskoteka na desce i silnik zdechł... wymieniłem moduł i po kłopocie. (check engine) palił się.... tzn świecił :roll:

 

Teraz mam inny kłopot z błędem nr 42. Brak impulsów z układu zapłonowego... podejrzewam , że styki pomiedzy modułem a ecu sa zasniedziałe, badz jakis kłopot pod kopułką... wszak ma ktoś jakiś inny pomysł?

 

Aha, kolego jezeli bedziesz sam wymieniał moduł pamietaj koniecznie o żelu termoizolacyjnym!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ten czas oczekiwania na ostygniecie kojarzy mi sie z modułem zapłonu, lub z cewka.

Takie usterki sa najgorsze do wyłapania, bo jednak auto jeździ.

Oddasz do mechanika i jak na złość nic sie dziać nie będzie....

Można zrobić tester czujnika halla.

Dioda na 12V i podłaczyć pod czujnik, ale dioda, żeby była w kabinie.

Jak miga, to czujnik działa.

Jak ci sie zdaży, że zgaśnie, a przy próbie odpalenia dioda nie miga, to wiadomo, że czujnik do smieci.

mam pytanie jak podpiąć tą diodę czy pod wtyczkę(tam idą trzy kable to pod które).mam problem z oplem Astrą 1.4 60kM na jednopunkcie.wymieniłem już cewkę moduł palec kopułkę czujnik temperatury wtrysku świece sprawdziłem przewody i dalej gaśnie ale tylko na zimnym silniku.czy ewentualnie taki czujnik halla warto założyć używany czy lepiej nowy choć wiem że to mało nie kosztuje.a jeśli to to gdzie jeszcze szukać przyczyny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności