Skocz do zawartości

Odpalanie i bieg jałowy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pamiętam jak wygląda krokowiec z x25xe i x30xe

jest na 2 fotce, oprócz opli pasuje również w niektórych silnikach alfy, saaba, volvo itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dołączona grafika

Znalazłem przyczyne problemów z odpalaniem i nierównych obrotów

Otwór w układzie sekwencyjnym który pokazałem jest otwarty nie ma tam żadnej zaślepki czy filtra, dostaje "lewe" powietrze(i oszukuje czujnik za filtrem (stożkowym w moim przypadku)). Zaślepiłem prowizorycznie ten wlot... i silnik bez problemu odpalił za pierwszym razem, nawet trzymał równe obroty. Potem odkleiłem taśmę, którą go zaślepiłem i silnik "zgasł" czynność powtórzyłem kilkakrotnie i było OK- czy coś powinno być w tym miejscu? czy jak zaślepię go czymś nic się nie stanie? Bo zachowywał sie świetnie tzn tak jak powinno to być. Licze kolejny raz na podpowiedz... może uda mi się zaoszczędzić troche niepotrzebnie wydanej kasy, tylko jak ja się odwdzięcze... chyba zajade z kratą:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości zapytam - ten tylny przewód wpięty do miksera (od str. podszybia), przewód biegnący w dół z kolankiem obok serwa, gdzie wchodzi?

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co do układu sekwencyjnego dowiedziałem się od mechanika amatora że może to być odwodnienie układu tzn cząstki wody jakie dostana się do środka(i nie trafią do układu spalania) rozbijają sie o ścianke i zbierają w tej szyjce, pod czas normalnej pracy nadciśnienie gumkę zamyka, powodując zamkniety układ a po wystygnięciu silnika zebrane cząsteczki wody odpływają bo gumka odkształaca sie powraca do normalnego położenia.

Zaślepie ten że otworek kawałkiem gumy co jakiś czas będe sprawdzał ile się tam tego zbiera, jeżeli będzie potrzeba to dokupię taką gumke jak dostane :) bo autko wkońcu zaczeło normalnie pracować

 

Jak sie okazuje kupno silnika krokowego byłoby wydaniem niepotrzebnej kasy, której poszło już za dużo, a kampla nie moge złapać na podmianke na chwile. Zobacze co będzie dalej

 

DAROMV6,

NIe rozumiem nic z tego ale przewód wraca tu

Zdjęcie 1MB jakby potrzebne było zbliżenie

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności