Skocz do zawartości

filtr paliwa diesel


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...
  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Siemka.

Ja sam wymieniam filtr paliwa. Jest to czynność bardzo prosta. Odkręcam stary filtr i wkładam jak najszybciej nowy i wszystko skręcam do kupy. I tyle.

 

Szczerze od trzech lat wymieniam sam - czasami 3 razy w roku i nie miałem problemów. z zapowietrzeniem. Może to tylko szczęście że się udaje - nie wiem - ale zawsze wszystko gra.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jak bezpiecznie wymienic filtr paliwa w astra 2 dti

 

Kiedyś jak mi koleś wyminiał filtr paliwa w firmie reklamującej się jako specjaliści od diesla to go odpowietrzał odkręcając właśnie jakieś przewody i dodając dużo gazu i tak parę razy mu gasł. Mówił mi że te filtry trudno wymienić i że nieraz przycholowują do nich astry inni mechanicy bo nie mogą odpalić po wymianie filtra. Ostatnio byłem w firmie co tylko oleje wyminiają i filtry. Koleś wymienił filtr, zalał go olejem napędowym do pełna, zakręcił i samochód normalnie odpalił za pierwszym razem i bez żadnych cyrków z odpowietrzaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlamnie banalna sprawa :

- zaciskam kleszczami przewody paliwowe na filtrze

- odkręcam pokrywe filtra

- wyjmuje filtr

- zalewam do pelna ON az wyleje sie ze zbiorniczka

- zakladam porywe i oczywiscie wszystkie oringi nowe z zestawu

- zamykam i odpalam

Na 7 wymian jakie juz zrobilem 100% sukcesu zadnego problemu .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć infusio

W nowym miesiącu będe wymieniał wszystkie filtry także paliwa i zrobie to twoim sposobem.Sposób wydaje się być dosyć logiczny. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko naprawde niema sie czego bać. Tak dla jasnosci ja zaciskam przewody kleszczami płaskimi aby przypadkiem nie zniszczyc przewodów. Tak wiec powodzenia zawsze najgorszy jest pierwszy raz http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Ps nie zapomnij wyczyścić obudowy filtra na dole powinno byc troche piasku i syfu ( przynajmniej u mnie a wymieniam srednio co 7kkm )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Ja wymieniam tak:

- odkręcam korek z baku

- nic nie zaciskam

- wyciągam stary wkład i czyszczę odstojnik filtra

- wymieniam wcześniej namoczony w ON nowy wkład + uszczelki - pamiętając o zalaniu do pełna (najistotniejsza sprawa) obudowy filtra

- skręcam wszystko

- uruchamiam silnik zwiększając obroty do 2000 - układ się odpowietrza przez zawór odpowietrzający w pompie

- po 10 sek pracy na 2000 obr daje jeszcze, dla pewności popracować silnikowi 2 -3 min na obrotach jałowych.

 

P.S Na podorędziu zawsze mam ręczną pompkę w razie gdyby coś poszło nie tak http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wymieniam w 2.0 DTL tak:

 

odkrecam stary fitr

wkladam nowy wkład filtra plus nowe uszczelki

 

zalewam do pelna filtr ~100ml ON

 

zakrecam odpalam nic nie odpowietrzam i wsio elegancko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem wczoraj.

 

1)a Zdjąłem podszybie - 4 śruby( bo łatwejszy dostęp do filtra)

1)b Założyłem zacisk na elastycznym przewodzie paliwa

2) Odkręciłem górną śrubę przytrzymując obudowe filtra od dołu( nie odpinałem przewodów!!!)

3) wymieniłem wkład oraz uszczelki 2 szt.

4) Zalałem do pełna ropką

5) Opdaliłem i pojechałem

 

Proste jak drut.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste i w zasadzie przyjemne. I napewno nie powoduje zadnego uszkodzenia pompy VP :beer: heheh. Myśle ze teraz kazdy bedzie wstanie zrobic to w swoim zakresie.

 

Ps. Pamietajcie o czyszczeniu obudowy filtra na dole zbiera sie sporo syfu no chyba ze to tylko u mnie takie paliwo denne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności