Skocz do zawartości

pytanie do mających c14nz lub inne astry temperatura


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli wentylator jest sprawny

Też bym się nie przejmował... dopóki wentylator się włącza jest dobrze, a że wskazówka pokazuje 95 to nie wada silnika, ale zespół termostat+wskaźnik. Po wymianie termostatu może być inne wskazanie...Pozdro...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

2 razy termostat wymienialem.Boli mnie to ze po2-3km mam juz 95 na piecu a jak stane w korku to 100 caly czas i nie spada

 

[ Dodano: Sob Sie 09, 2008 16:05 ]

dzis wymieniłem chłodnice na nowa i nic nie pomoglo,dalej to samo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Anonymous

2 razy termostat wymienialem.Boli mnie to ze po2-3km mam juz 95 na piecu a jak stane w korku to 100 caly czas i nie spada

 

[ Dodano: Sob Sie 09, 2008 16:05 ]

dzis wymieniłem chłodnice na nowa i nic nie pomoglo,dalej to samo

 

Rysiek ja mam tak samo! po 2-3 km temp. 95 stopni i w korku dochodzi do 102 włącza się wentylator i spada do 95. Wymieniłem termostat na Verneta, płyn chłodniczy nowy. Byłem nawet w serwisie Opla sprawdzili i powiedzieli, że w Astrze F 1,4 8V taka temperatura tj. 95 stopni i włączanie wentylatora przy 102 to jest normalna temperatura i nie ma się co przejmować tylko trzeba jeździć.

Czekam na wasze opinie na ten temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam. posiadam asterke z tym silnikiem. u mnie po rozgrzaniu w trasie trzyma okolo 85 stopni. po miescie oscyluje do 100 przu okolo 103 zalacza sie wentylator.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli wymiana termostatu nie dała rezultatu proponuje sprawdzenie czujnika temperatury cieczy chłodziwa silnika on także odpowiada za wskazania stanu temp. na liczniku a pracą wentylatora na chłodnicy.

Co do wymianu płynu chłodnicy wątpię by ten miał jakiś większy wpływ, sam mam wodę demineralizowaną i żadnych problemów z tego wynikających nie miałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

U mnie temperatura podczas jazdy trzyma sie na połowie, jak stoję w korku to potrafi skoczyć wyżej ale jeszcze nigdy wskazówka nie weszła na czerwone pole lub włączył mi się wentylator.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trasie trzyma okolo 85 stopni. po miescie oscyluje do 100 przu okolo 103 zalacza sie wentylator.

... no i o to chodzi... problem byłby gdyby went sie nie załączał lub para buchała spod maski :(

Że pokazuje 85°C to tragedii nie ma, bo może być odchyłka na wskaźniku - optycznie lepiej jak jest 90, ale....TTTM. Pozdro... :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem ze zbyt wysoka temperatura, szczegolnie podczas postoju na swiatlach.

Wymontowalem taka oslone przykrywajaca czesciowo chlodnice, wyczyscilem chlodnice z zewnatrz i teraz jest juz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności