Skocz do zawartości

wycieraczki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zakupiłem komplet zwykłym wycieraczek firmy ALCA za 31,90zł. Na razie zmieniłem tylko tą na tyle i mimo, że nie wygląda ładnie to spisuje się ok.

 

W wolnym czasie zmienię z przodu i się okaże jak się sprawują podczas ulew.

 

Za takie pieniądze to można i zmieniać co sezon, ale pytanie czy po zimie będą działały jak należy ?

 

GM płaskie również posiada, ale czytałem, że w Corsie C trzeba wygiąć ramię, aby działały poprawnie, więc dałem sobie spokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Będą działały. Używam Alca od kilkunastu lat i są bardzo dobre i trwałe. Mam je obecnie w leonie, cordobie i corsie. W Corsie zwykłe ze spojlerem. Nazwa Alca Spoiler. Zmieniłem długość i zamontowałem 53cm i 48cm albo 45cm już nie pamiętam. Zbiera z większej powierzchni szyby od kierowcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w lokalnym sklepie i mam zwykłe bez spojlera ;/ Myślałem nad dłuższymi, ale nie byłem pewien czy nie będzie o coś haczyć : SMILE :

 

Ja kupiłem Alca Special

Edytowane przez blowek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojler mam jeszcze od poprzedniej. Płaskie pracują prawidłowo bez wyginania, przynajmniej z przodu. Tylko od kierowcy lekko odstaje, ale to dobrze, bo mi dłuższą niż 50 cm założył. W tesco komplet na przód około 31 zł właśnie. Płaskie 52 zł. Do tyłu nie mogłem dobrać. Ale GM do tej pory jakoś specjalnie się nie zużyła, bo mało się jej używa. Zobaczę po wypłacie może też się na te ALCA skuszę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem nowe Alca bez spoilera i po pierwszej ulewie mogę już coś napisać. Wycieraczki z przodu pisują sie bardzo dobrze. Szyba była dokładnie umyta, więc nie miały problemu z przemieszczaniem się po szybie. Ciekawe jak będzie później. Wycieraczka z tyłu spisuje się beznadziejnie. Moja stara GM była o wiele lepsza i kto wie czy jej znowu nie założę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak pisałem. Do tyłu prócz oryginalnej, te na przód nie działają za dobrze. Nowe to chyba każde będą na początku spisywały się rewelacyjnie. Zobaczysz po zimowym sezonie, jak trochę pośmigają po zamarzniętym lodzie na szybie, albo piach z solanką osiądzie na szybie. Że też zlikwidowali przymus montowania fartuchów (chlapaczy) na tylne koła. Teraz każde auto wysoko podniesione albo krótkie, jak nasze CC, walą spod kół tym syfem na kilka metrów za siebie.

Edytowane przez topiq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojawił się pierwszy ''przymrozek'' i przy 3 stopniach na plusie szyba lekko obmarzła a wycieraczki nie wiedziały co robić. Chyba muszę już pomyśleć o zmianie płynu bo ten letni na taki lekki przymrozek nic nie daje.

 

Za takie pieniądze mogę zmieniać co sezon, ale mam nadzieję, że jak nastanie zima a szyby będą oblodzone nie będę musiał ich zmieniać jeszcze tej zimy. W sklepach motoryzacyjnych nie mogę trafić na takie rzeczy do auta które chcę, konkretnej firmy i albo zamawiać droższe i czekam parę dni, albo szukam w internecie.

W sklepie coraz częściej mają tanie buble...

 

Podczas zimy często moja tylna szyba jest upaćkana piaskiem i błotem, że lepiej na sucho nie przecierać :)

Edytowane przez blowek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwojga lepiej niech się wymienne pióra wycieraczek na błocie zużyją niż przednia szyba ;) Zawsze to łatwiejszy element do wymiany. Gorzej jest z dostępnością tylnej do CC, albo ASO i ich chore ceny, albo internet i cena z przesyłką, która czasem wychodzi jak w ASO... Na szczęście ta tylna wystarcza na parę lat. Oglądałem dziś GM wymienioną 5 lat temu, wygląda jak nowa, tylko czasem trzeba ją przetrzeć, umyć odtłuścić i w miarę zbiera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylną zamontowałem ALCA 45 cm i zbiera całkiem przyzwoicie. Oryginalna nie jest wcale taka droga jak się poszuka.
http://allegro.pl/wycieraczka-tyl-opel-corsa-c-combo-aso-ori-i5054364714.html#thumb/1- tylko nie wiem czy ta długość jest jak z fabryki.
Na zimę polecam dobrą skrobaczkę z miedzianym skrobakiem jak np Murska 575 - mam 3 sezon i do plastikowej zabawki już nie wrócę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności