Skocz do zawartości

tuning zafira2,2 dti


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

ja znam/slyszalem o fordach - gdzie ludzie tuninguja silnik 2.0TDCi 140KM nawet prosto z salonu (nawet za zgoda forda i bez utraty gwarancji) przejezdzaja 200tys km i nic sie nie dzieje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

fordy są "chipable"... w foradach mozesz wszystko... wstawiasz chip, zmieniasz mapy i wszystko śmiga bez problemu... do zafiry 2.2 dti mozesz wsadzic tylko powerboxa i tu raczej 200tys km nie przejedziesz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie koledzy za informacje

Jesteś już sporo na tym forum.. Więc uważam ze czytałeś o problemach w tych silnikach!! 2,0-2,2 pompy awaryjne! Nie jestem pewien bo różnie jest w rocznikach z tymi pompami i turbinami!! Ale przy tych przebiegu to nigdy nie jestes pewien że zapalisz i pojedziesz. koszty ogromne ! Tak pompy jak i pozostałych urządzen wykonawczych. jak EGR. czujników itp. Więc zastanów się na co wcześniej wydać pieniądze! Jeszcze jak posiadasz pompę dwu wtykową to zamilknę aby nie wywołać wilka z lasu!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam sobie chyba spokój z chipowaniem bo jeszcze sie wkurzy bede musiał ją pchać.Dzwoniłem do firmy i też mi gość odradził.Narazie 125 koników musi wystarczyć,pozdrawiam i dzięki za doradztwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fordy są "chipable"... w foradach mozesz wszystko... wstawiasz chip, zmieniasz mapy i wszystko śmiga bez problemu... do zafiry 2.2 dti mozesz wsadzic tylko powerboxa i tu raczej 200tys km nie przejedziesz...

rozumiem inne silniki... ale to by swiadczylo ze opel "za bardzo" oszczedza...

mnie raczej chodzilo ze da sie i jak sie bedzie dbalo o silnik i osprzet to powinny dlugo sluzyc... oraz ze sa skrajne opinie - jedni twierdza ze sie nie da ze silnik zaraz padnie a inny odwrotnie - i jezdza... wciaz jezdza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta turbina ze zmienną geometrią to też chyba w wybrańcach... u mnie jest normalna (gt 184 wg. garretta) no i tak w oplu twierdza... wiec jak to jest?

Po czym mozna poznac jaka jest turbinka w 2.2DTI? Mozesz Dejna zrobic zdjecia swojej, moge porownac z moja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja turbina zaczeła wyć i w oplu podali mi, ze właśnie taka jest zamontowana... tyle wiem a w jakim okresie montowali tą ze zmienną geometrią łopatek to niewiem bo w wykazach obie figurują równolegle...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym mozna poznac jaka jest turbinka w 2.2DTI? Mozesz Dejna zrobic zdjecia swojej, moge porownac z

cbm80, jężeli masz zawór upustowy koło turbiny to masz zwykłą! .Natomiast w zmiennej steruje tym kierownica od strony gorącej turbiny!! .Ale nie zawracaj sobie tymi nowinkami głowy!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzoza - dzieki za opis. Jestem jednak w tej kwestii laikiem i niewiele mi to dalo :mrgreen:

Moze jednak ktos ma jakies zdjecia z opisem co jest czym, chetnie bym sie zapoznal z wnetrznosciami swojego samochodu.

 

Przy okazji, czy w takim razie jest mozliwe aby silnik 2.2DTI mogl uzyskac moc 125KM przy turbince starego typu? Bo chyba wlasnie po to zastosowana taka ze zmienna geometria aby zwiekszyc moc ponad to co wynika z pojemnosci.

 

pojemnosc 2.2 vs 2.0 zwieksza moc o 10%

a pewnie nowa turbinka i moze jakis inny osprzet pozwala osiagnac w sumie o 25% wieksze osiagi niz 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności