Skocz do zawartości

Pompowanie zawieszenia


Gość arty

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś wytłumaczyc na czym polega to pompowanie zawieszenia w Astrze G- czy jest to tylko w samochodach typu Kombi czy tez w innych.

Czy używacie tej opcji - jakie ciśnienie i kiedy powinno być?, co sie sttanie jeśli ciśnienie będzie niewłaściwe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Szczerze mówiąc, że mam takie zawieszenie dowiedziałem się niedawno. A korzystam z tego od czasu kiedy mam moją Astrę nieświadomie. Widziałem, że tył auta jest lekko wyżej niż przód ale dopiero mechanik uświadomił mnie od czego to zależy (pokazał zawór do pompowania powietrza). Nie reguluję bo często w bagażniku wożę psa - czterdzieści parę kilo. Jak masz coś ciężkiego do przewiezienia w bagażniku to też dopompuj. Jakie wartości ciśnienia powinny tam być napiszę Ci wieczorem pod warunkiem że są podane w instrukcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyc na czym polega to pompowanie zawieszenia w Astrze G- czy jest to tylko w samochodach typu Kombi czy tez w innych.

Czy używacie tej opcji - jakie ciśnienie i kiedy powinno być?, co sie sttanie jeśli ciśnienie będzie niewłaściwe?

arty, tak długo na forum a nie skorzystałeś z opcji szukaj ???

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=2350&highlight=poziomowanie+zawieszenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki :?: - szukałem ale jakos nie trafiłem na to. Nie wiedziałem tez ze nazywa sie to NIVO -

juz wiem o co chodzi? - Tylko jak to jest w jakich modelach to montowano - nie wszystkie kombi to maja?:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZieki - sprawdze dzisiaj to cisnienie, bo woze cos czasem, a nie wiem czy ktos kiedykolwiek kontrolowal - mysle ze jak dam 1 do 2 atm to powinno byc OK na pusto i na czesciowo załadowany??? - ile macie u siebie tak na codzień do normalnej jazdy jak czasem załóżmy 4- 5 osób wsiądzie?? (nie będe biegał z metrem za kazdym razem jak kogoś będę chciał podwieźć :( )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ciśnienie - zero :?: - prawdopodobnie poprzedni właściciel zupełnie nie wiedział o tym zaworze i o tym aby kontrolować w nim cisnienie ( tak jak zresztą i ja do dzisiaj :( )

Dopompowałem trochę ponad 2 bar - od razu tył wyżej poszedł.

mam nadzieje że nic nie zdążyło sie jeszcze uszkodzić przez takie jeżdzenie bez powietrza. I mam nadzieje ze ciśnienie sie utrzyma - jutro sprawdzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji do Astry G:

 

Nie wolno dopuszczać do spadku ciśnienia

w układzie poniżej 80 kPa / 0,8 bara /11,6 psi.

Ciśnienie należy regularnie kontrolować.

 

Zatrzymać nieobciążony samochód w po-

ziomym miejscu. Napełnić ukfad do ciśnie-

nia 80 kPa/0,8 bara/ 11,6 psi. Zmierzyć

wysokość, na jakie] znajduje się tylny zde-

rzak od podłoża. Odjąć od tej wartości

4 cm i zanotować wynik w tym miejscu:

. . . cm. Gdy przy załadunku samochodu

wysokość spadnie poniżej tej wartości, na-

leży zwiększyć ciśnienie, aż do przywróce-

nia prawidłowej wysokości zawieszenia.

Nie przekraczać ciśnienia 500 kPa / 5 ba-

rów / 72.5 psi.

Przed jazdą nieobciążonym samochodem

należy obniżyć ciśnienie do 80 kPa / 0,8 ba-

ra / 11,6 psi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności