Skocz do zawartości

OPEL ASTRA III OPINIE


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem się dowiedzieć czegoś więcej na temat nowej astry III poniewarz słyszałem że są to nie udane samochody.

Czy to prawda, poniewarz zamierzam sobie taki kupić, co prawda rozpatrywałem vectre C ale niestety nie zmieści mi się ona do garażu :wesoly: a nie będe budował nowego bo ten był stawiane w zeszłym roku a nie przypuszczałem że w tym roku będe planował zmiane samochodu dlatego zastanawiam się nad astrą III tylko niewiem czy warto.

Szczególnie wdzięczny będe za opinie użytkowników tego samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Podstawowa wersja Astry H jest poprosty brzydka malo elegancka wiecej sportu a elegancji 0 :wesoly: .

 

Kup Vectre C i bedziesz "Gosc" z samochodem z klasa.a garaz dziwna sprawa zeby garaz byl przyczyna kupna gorszego auta

 

 

Mialem jazde probna taka Astra H 100 koni i nic specjalnego marny komfort jazdy prawie jak w Astrze g,porownujac przyspieszenie to troche mulowata co do Astry G ale jest ciezsza to dlatego.A to co dobre to hamulce, swiatla i nawet ladne wnetrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tO ja coś dorzucę o Vectrze:Znajomy miał ją tylko pół roku i sprzedał,bo ci chwile zaświecał się check i więcej stało auto w warsztacie niż jeżdził.Elektronika padała hurtem.Wkurzył się i kupił francuza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzył się i kupił francuza.

zamienił stryjek siekierkę na kijek :wesoly:

faktycznie elektronika nie jest mocną stroną ogólnie opli, ale bez przesady.

moim zdaniem to vectra bije astrę jeśli chodzi o wygląd i prestiż.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze się z wami że vectra bije astre i już pomijając ten garaż bo jest to tylko kwestja wymiany drzwi ale tak przeglądam allegro i nie widze żadnej vectry któa by mnie zainteresowała a powiem tak, kase mam ale niestety na nową z bogatym wyposażeniem mi nie starczy, interesuje mnie tylko wersja sedan z silnikiem DTI a na motoallegro czy otomoto są vectry z 2002r lub 2003r z przepiegami w granicach 100tys a w większości ponad 100tyś a mnie interesuje vectra minimum z 2004r a najlepiej z 2005r z przebiegiem do 50tys i ceną w granicach 70tys zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję porównać Vectrę C 1,9 CDTI 150 KM i swoją Astrę i mogę jedynie powiedzieć, że na twoim miejscu rozważyłbym powiększenie garażu :wesoly:.

Przyspieszenie i wyciszenie silnika Vectry powala.

 

Co do Astry III to mogę ją porównać do AII 2.0 DTI, którą jeździłem 4 latka.

 

Silnik - niby ta sama moc ale pojemności i momentu obrotowego nie oszukasz. Przyspieszenia już nie te. Ale za to zbiera się w całym zakresie obrotów. W AII odjeżdżał powyżej 2300 obr/min. Zużycie paliwa w granicach podawanych przez GM. Po uruchomieniu słychać, że jest to już common rail - mniej twarda praca silnika. Zużycie oleju mniejsze niż w DTI.

 

Skrzynia biegów - biegi wchodzą łatwiej i płynniej, nic nie "chaczy".

 

Zawieszenie - bardziej komfortowe i lepiej wytłumione, przy zachowaniu sztywności z AII. Na zakrętach nadwozie się nie kładzie na boki.

 

Układ kierowniczy - tak samo precyzyjny jak w AII, a dodatkowo mocniejsze wspomaganie (przy gumkach 205/55 to czuć).

 

Reszta to już kwestia gustu - tył w AII jest ładniejszy ale przód jest extra. Wykończenie wnętrza jest bez zarzutu.

 

Swoją Asterką zrobiłem jak na razie 10 kkm (przebieg całkowity 36 kkm) i wszystko jest OK. A jakby co to jest jeszcze rok gwarancji.

 

Co do Vectry to szukaj w Niemczech na www.mobile.de . Za 70 tys. coś znajdziesz. Ja za swoją dałem 50 tys. - bezwypadkowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Zrobiłem pareset km AIII wersja 1.3 cdti enjoy. Mam porównanie z obecną AII Enjoy. Wnoski są takie:

 

W AIII wyposażenie przy tym samym pakiecie jest biedniejsze o skórzaną i halogeny, oczywiście można to wyczytać z cennika ale to mnie niemiło zaskoczyło

 

AIII prowadzi się dużo stabilniej niż AII (a może to coś z moim zawiasem z tyłu) pomimo faktu że jest większa sprawia wrażenie dużo bardziej kompaktowej. Dla mnie bomba za odczucia zawieszeniowe.

 

Świetnie pracująca skrzynia szóstka w AIII

 

Upiornie brudząca się (z racji swojego kąta) tylna szyba.

 

AIII ma bardzo dobre reflektory przednie.

 

Generalnie bardzo udane autko. Dobrze wyposażone da dużo radości właścicielowi - no a jakby ktoś się chciał zamienić AIII na moją AII to b. chętnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności