Skocz do zawartości

vectra B-problem ze wskaźnikami na desce rozdzielczej


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. jestem posiadaczem vectry B z 96r. 1.8 ecotech. od pewnego czasu na desce rozdzielczej zaczęły dziać sie cyrki. wskazówka obrotomierza i prędkościomierza w czasie jazdy potrafią np. z wartości 100km/h spaść do 0 po czym wrócić z powrotem. W tym samym czasie zapalają się lampki kontrolne np. od poduszek czy hamulca ręcznego, zapala się lampka podświetlająca kabinę i żeby było jeszcze ciekawiej zeruje się licznik kilometrów, gaśnie ekran komputera pokładowego i wyłącza się radio ( w momencie kiedy jest wyłączone to zaczyna jeździć laser od CD).wszystko trwa dosyć krótko i wraca po chwili do normy. zdarzyło się też, że na postoju kiedy silnik był wyłączony zgasła lampka w bagażniku, innym razem kiedy silnik chodził po otwarciu drzwi wyzerował się licznik kilometrów. raz samochód był już oddany do elektryka ale ten nic nie znalazł. proszę o pomoc i rady co może być tego przyczyną i gdzie najlepiej szukać rozwiązania problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A ja takie dziwne rzeczy miałem jak zmieniłem oryginalne radio na LG i od tego zaczęły pojawiać się takie problemy po zmianie kabli od kostki radia problemy zniknęły może między czasie wymieniałeś radio na inne sprawdź albo podsuń ten pomysł elektrykowi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawlak ma rację bo jak mi padł regulator napięcia w alternatorze to też działy mi się takie cyrki że hej wskaźniki na zero, zaświecały się wszystkie kontrolki, wariował komputer i inne rzeczy, aż w końcu doprowadziło to do całkowitego rozładowania akumulatora, pojechałem z viki do elektryka zmierzył napięcie z alternatora i w akumulatorze przy zapalonym silniku,wymienił od strzału regulator napięcia i wszystko chodzi do dzisiaj jak ta lala ;) Powiedział mi też że jest to częsta przypadłość vectr ponieważ alternator jest wysoko usytuowany i ma bardzo mało miejsca aby się chłodzić, przez to padają regulatory napięcia i diody w tych alternatorach, po prostu się przegrzewając, choć nie wiem na ile może być to prawdą.

Gawlak czy mógłbyś mi to potwierdzić jeżeli wiesz coś w tym temacie czy jest to prawdą czy nie? Dzięki ci za odpowiedź :) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki bardzo za odpowiedź Gawlak bo ja się nie spotkałem jeszcze z tym że taka jest przypadłość opli bo swojego mam dopiero pierwszy rok, no i tak mi ten gostek powiedział dlatego przy okazji chciałem potwierdzić , a co do tej przypadłości to zdarzyła mi się jakieś 3 tygodnie po kupnie jak mi viki stanęła na drodze dobrze że niedaleko mojego bloku, no to zepchnąłem ją na parking jakieś 3m koło moich rodziców i dawaj do elektryka i tak stąd wiem o co chodzi. No wcześniej przed viki było cc900. Z opelka jestem w 100% zadowolony. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz ja kariere zaczalem od omegi A kombi wiele lat temu

i tak jakos wyszlo

ze same ople pod domem stoja

(raz mialem VWeja ale vana i 2 poldki w polsce na szybko))

teraz vauxhalle ;)

zeby juz zjadlem na tym produkcie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle ci idzie :)

Ja miałem 126P,potem cc 900, no i przerzuciłem się na VB jak w opisie, planuję następnie zakupić VC, bardzo mi się spodobała a po jeżdzie tym wózkiem to już nie mówię normalny kosmos dla mnie jest ???

Pozdrowienia z Tychów koło Katowic trzymaj się narazie. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym regulatorem napięcia to na 100% prawda a co do mojego postu wyżej mianowicie do radia to jak źle kable są podłączone do radia czyli pomylone to też tak się dzieje dobrze że mam znajomego elektryka. Bo wcześniej byłem na innym warsztacie to już regulator napięcie chciał wymieniać a okazało się że wina tkwi w radiu

 

[ Dodano: Sro Lis 12, 2008 10:39 ]

i dokładnie tak samo się działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności