Skocz do zawartości

vectra B-problem ze wskaźnikami na desce rozdzielczej


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

znów końca świata niema z rozebraniem deski rozdzielczej jest tu na forum fajnie opisane wraz z zdjęciami dasz sobie rade bo to tylko tak strasznie wygląda jeśli nie czujesz się na siłach zleć to elektrykowi koło 100zł cię to przyjdzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam,

Chce się podzielić tym samym problemem ale z jeszcze ciekawszymi objawami.

Jakiś czas temu poajawiła mi się na desce dyskoteka opisana w pierwszym poście, czyli zerowanie wskaźników podczas jazdy, zapalanie kontrolek, przepalanie żarówek, przygasające światła mijania.

Po pierwszym wystąpieniu problemu wymieniony został akumulator (stary wogóle nie pobierał prądu podczas ładownia prostownikiem), oraz wymienione zostały łożyska w alternatorze. Napięcie ładowania było poprawne więc wykluczyliśmy winę regulatora napięcia. Niestety problem powrócił po około 2 dniach. Postanowiłem sprawdzić czy nie ma zwarcia i zmierzyłem prąd pobierany przez samochód przy wyłączonym silniku - wyszło 10mA, czyli tyle co migająca dioda radia zużywa. Co bardziej ciekawe po podłączeniu akumulatora problem ustąpił i miałem "wolność" od zmartwień na 2 tygodnie. Wczoraj znowu zaczeły się cyrki. Sugerując się waszymi opiniami pogrzebałem trochę przy bezpiecznikach i przekaźnikach ale nic nie znalazłem a problem dalej był. Zrezygnowany ruszyłem rano do pracy a że tylna szyba była zaparowana to właczyłem jej ogrzewanie - i tu nastąpił cud - zadziałał przekaźnik włączający pogrzewanie (normalna sprawa) i ... problem ustał ... narazie jak sądze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

 

U mnie się podobne rzeczy zaczęły dziać. Wskażniki zatrzymały się podczas jazdy na predkości jaka maiłem przestała wskazywać temperatura, paliwo radio działać wszystkie światełka w samochodzie i kierunki

 

[ Dodano: Nie Gru 07, 2008 14:37 ]

i zobaczyłem że pali się za każdym razem jeden bezpiecznik odpowidzialny za to wszystko bo gdy włozylem nowy to pojezdziłem troche i znów się spalił było troche spokoju i znów się to zaczęło. Czy wina leży tylko w tej desce bezpieczników czy to cos wiecej?

 

[ Dodano: Sob Gru 13, 2008 11:03 ]

witam. a mi wszystko w samochodzie gasnie światełka, wskazniki zatrzymały sie na danej predkości radio nie działa wskazówki od temperatury i benzyny też. czy wina tkwi w desce z bezpiecznikami bo jeden bezpiecznik się pali co jakiś czas który za to wszystko odpowiada

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość cusz poczac

Witam

 

mam taki problem, nie dziala predkosciomierz i obrotomierz, radio nie jest orginalne, bylo wymieniane. raz czy dwa razy. Predkosciomierz i obrotomierz zadzialal. Ale teraz nie dziala, co moze byc przyczyna. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności