Skocz do zawartości

vectra B-problem ze wskaźnikami na desce rozdzielczej


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałem zapytać czy czasami przy walniętym alternatorze nie powinna się świecić kontrolka ładowania akumulatora?.co sądzisz o tym Gawlak. Bo jeżeli coś robili w tym alternatorze to może wymienili tylko regulator napięcia, a mogły być też uwalone diody i czy wtedy czasami wymiana samego regulatora to nic nie da jak będą dalej uwalone diody.

Jeszcze tego nie brałem pod uwagę i dlatego mnie to nurtuje.

Bo tak mi coś przyszło do głowy że jeżeli alternator nie będzie dalej ładował po naprawie akumulatora, bo takie byłyby objawy z tego co opisywał kolega to powinna mu się świecić kontrolka braku ładowania akumulatora czyż nie?. A może mieć spaloną żarówkę w kontrolce i nie będzie wiedział.

Co o tym sądzisz? czy może tak być? :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

a przy odpalaniu auta zapala sie i gasnie ??

czesto przy awarii regulatora lampka sie przepala

tak bylo u mnie :lol:

najlepsze wyjscie zmierzyc samemu napiecie ladowania

:rotfl:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o problem Ij_jamin czy po niby naprawie może mu się tak dziać (wymieniając przykładowo tylko regulator a zostawiając zepsute diody), będzie brak ładowania i dalej będą takie objawy jak napisał. Jak myślisz? :lol: Nie wiemy też czy jemu pali się kontrolka ładowania czy nie,nie napisał bo jeżeli mu się dalej pali to alternator nie naprawiony, czyż nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tym bardziej ja nie wiem

po naprawie o ile sie udala kontrolka nie powinna sie swiecic

 

a co namieszane to kij wie

ja zmienilem caly alternator

a nie jego elementy

nie lubie sie bawic w rzezbienie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiecie ladowania jest w normie, "skrzynka" z bezpiecznikami nie reaguje na stukanie szarpanie itd. radio jest wymontowane.

nie ma moze jakiegos przekaznika, ktory steruje zasilaniem tablicy wskaznikow, oswietleniem itd? moze z nim jest cos nie tak? albo jakis uklad sterujacy tym przekaznikiem.

jeszcze jedno pytanko. wie ktos gdzie mozna znalezc schematy instalacji do vectry?

 

[ Dodano: Pią Lis 14, 2008 21:00 ]

Leszek, co do lampki ladowania to nie zapalala sie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.uzupelnij profil nie chce mi sie zgadywac ani szukac jaka masz vectre

2. chyba juz pisalem o multitimerze na forum (ta skrzynka za bezpiecznikami)

do wymiany

3.lampka powinna sie zapalic przy odpalaniu auta i zgasnac

teraz pytanie czy wogole sie nie zapala czy jak??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka ladowania zapala sie w momencie odpalania silnika gasnie po chwili, czyli zachowuje sie normalnie. Jezlei chodzi o ten multitimer, to gdzie tego dokladnie szukac? Da sie jakos zdiagnozowac czy rzeczywiscie jest walniety?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ta czarna skrzynka za bezpiecznikami

zeby go eyjac trzeba wyjas wszystkie bezpieczniki i przekazniki

wysunac zawleczke i wysunac go bok

czy sie da zdiagnozowac nei wiem ja go po prostu wymienilem

nie pytaj mnie o cene bo to bylo pare lat temu i nie w Polsce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja wysiadam, zrób porządek z tą skrzynką co Gawlak mówi nic mu nie zaszkodzi wymienić, a może masz możliwość zamienić od jakiegoś kumpla z takiego samochodu co ty? wtedy będziesz pewny czy pomoże ta wymiana. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności