Skocz do zawartości

Duże spalanie w Corsie 1.2 B


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maniek02

no odbra to chwal sie teraz jak jexdzisz po miescie od świateł do świateł ile wyciaga??? :) hehehe styl jazdy też ma duuuuuże znaczenie do spalania... nie mozna autka zamulac ale jak mu depniesz konkretnie w gaz to i konkretne spalanie bedzie :lol:;)

 

[ Dodano: Pią Gru 05, 2008 10:57 ]

a sprawdz sobie czy nie cieknie ci bak lub gdzies przewody??? Ja tez jak swoja kupiłem miałem mega spalanie ale u mnie okazał sie winny bak... w garazu z rana czuć było benzyna, i była plama ... wymieniłem bak i wszycho w porzadku sprawdz to tez sobie... ;) zalej po sam korek i zobacz czy np na zgrzewie baku nie ma sladów benzyny albo czy wszystkie przewody i ta guma od wlewu sa całe....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

no jeśli chodzi o ten wyciek tez tak myślałem bo czasami mam tak ze jak wejdę do samochodu po nocy to wskaznik paliwa jest w innym położeniu niż był tuz przed zgaszeniem ( oczywiscie pokazuje mniej paliwa) ale szukałem plam kładłem się pod samochodem i nic nie ma sucho wiec zwątpiłem w cieknący bak

 

nawet w akcie rozpaczy wlałem ceramizer do silnika ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

heheheh amoże masz zyczliwego sasiada który w nocy bawi sie w stacje benzynowa ale twoja corsa jest dystrubutorem???:lol: jhhehehe szukaj dalej ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jak wejdę do samochodu po nocy to wskaznik paliwa jest w innym położeniu niż był tuz przed zgaszeniem ( oczywiscie pokazuje mniej paliwa)

to akurat normalne, teraz konkretnie nie pamietam zasady tego, ale lecialo to jakoś tak że cieple paliwo ma więszą obiętość od zimnego, jak jeździsz, pompka dziala, paliwo się nagrzewa i powieksza obiętość, po nocy (zimnej) wsiadasz, odpalasz, zimne paliwo, mala obiętość i widać że go mniej. Mając gaz fajnie to można obserwować. Po odpaleniu wskaźnik jest niżej, po jakimś czasie jazdy ewidętnie jest wyżej :lol:

Jeżdżąc na gazie nie bierzasz benzyny, pompka pracuje, więc benzyna się nagrzewa i powieksza się obiętość, co w jeździe na LPG super widać na wskaźniku poziomu benzynki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam. Corsa1.2 z 1996r. z silnikiem X12SZ.

Tak jak obiecałem podaję wyniki spalania.

Po wymianie termostatu temp. około 95oC po przejechaniu 4-5 km.

Spalanie spadło do 8,4 dm3/100km średnio.

Na trasie około 7/100 km, w mieście czasami nawet 10 dm3/100km.

Nie wiem czy dalej szukać - nadmieniam że jeżdżę na oponach rozmiar 14-175.

Szwedzkie opony zimowe -oczywiście alumfelgi.

Silnik pracuje ładnie równomiernie- świec nie wymieniałem , filtrów też , zastanawiam się czy jechać sprawdzić na komputer - ale nie wiem czy warto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

ja mam podobny problem co marco - z tym, że autko jak się nagrzeje to lubi zamulić? Czy to może być sonda lambda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witm.mam opla corse b z silnikiem 1,4 rocznik 95 nie mam problemow z odpalaniem natomiast jara jak smok wawelski 10/100, w trasie wskaznik temp po przejechaniu paru kilom osiaga 90 stopni a jak stoje w korku to i dochodzi do 95 stopni,jaki wplyw na spalanie ma wymiana przewod WN, swiecy nie wymienialem -pozdrawiam i prosze o odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witm.mam opla corse b z silnikiem 1,4 rocznik 95 nie mam problemow z odpalaniem natomiast jara jak smok wawelski 10/100

10/100km to dane dla miasta czy trasy? Moja Corsa w mieście średnio pochłania 8l. W wakacje jadąc przez 11 godzin z kilkoma postojami miałem spalanie 5,5l/100km :D

 

w trasie wskaznik temp po przejechaniu paru kilom osiaga 90 stopni a jak stoje w korku to i dochodzi do 95 stopni

Ja na trasie mam nieco poniżej 90st. Co do miasta i wszechobecnych korków, to nagrzewanie się do 95st. to u mnie norma - w ciepłe dni. Przy pogodzie takiej jak teraz, to rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności