Skocz do zawartości

Duże spalanie w Corsie 1.2 B


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam podobny problem co marco - z tym, że autko jak się nagrzeje to lubi zamulić? Czy to może być sonda lambda?

Mam podobnie. Jak autko się nagrzeje to się zamula. Podejrzewam zapchany kat! Spalanie około 6,2l/100km jazda mieszana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

witam i przepraszam ze odkopuje temat!! wiem ze tj temat rzeka ale mam problem ze spalaniem. Stalo sie to po wlaniu do baku STP na czyszczenie ukladu paliwowego :wino: autko jest serwisowane nabierzaco i w chwili obecnej jest po serwisie. wczesniej palila 6-6.5 L/100km natomiast po wlaniu tego badziewia na baku czystej benzyny wyszlo 15l/100km na drugim troche mniej bo 12l/100km natomiast teraz pozostaje na ok 10l/100km :wino: nie stracil mocy ani moc nie wzrosla niestety tylko spalanie. wiem ze na pewno jest to wina tego STP ale czy ktos mial problem podobny :( nie ma zadnych blednych kodow ani nie bylo :( jezdze spokojnie tak jak przed wlaniem STP i rowniez pokonuje takie same trasy i odleglosci. chce zeby ktos mi odpowiedzial konkretnie odnosnie tego problemu z STP a nie zeby ktos sie rozpisywal odnosnie term swiec kabli wn czy innych elementow bo to nie ma sensu... jak pisalem jest po serwisie i jest wszystko wymienione :( aha zanim byl serwis to z tym problemem spalilem ok 10 bakow bo mialem zadzieje ze wszystko wroci do normy ale kapa :wino: czekam na konkret... pozdrawiam :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a wracajac do termostatu czy to narmalne ze moja corsa po ok 4-5km osiaga ok90-92* poczym otwiera sie termostat i powyzej 86 (okolo) ani rusz?? no chyba ze stoje w korku bo normalnie nawet po miescie powyzej 90 to jeszcze nie widzialem

chyba ze przegapilem:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam . Od niedawna posiadam Corsę 1.2 z 1996r. z silnikiem X12SZ.

Spala średnio ponad 10dm3/100km czy to normalne???

Poza tym silnik pracuje bez zastrzeżeń. Temp. na wskaźniku po 5 km przejechanych dochodzi do około 88 oC. Nawet po 30 przejechanych km nie przekracza 90 oC - czy tak powinno być :wesoly:??

Mam ten sam problem ??? Moja corsa b z silnikiem 1,2 pali 10 a czasami 11 litrów na 100km. To jakaś masakra!!! Wymienione są: świece i przewody, termostat, czujnik temperatury płynu chłodzącego, klocki hamulcowe, filtr powietrza. Ostatnio zauważyłam, że jakoś bardzo śmierdzi paliwem jak się stanie obok samochodu. Czy to może być spowodowane zepsutą sondą lambda?? jak myślicie...? Wydawało mi się, że powinna się zaświecić kontrolka gdyby coś było nie tak, no ale to dość stary samochód wiec może nie wszytko działa jak należy...:mrgreen:

 

 

Poprawiłem post/rafaln1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłam, że jakoś bardzo śmierdzi paliwem

jak się stanie obok samochodu

Sprawdź czy nie ma wycieku paliwa.

A co do sondy to może być już na wykończeniu.

Warto się nią zainteresować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłam, że jakoś bardzo śmierdzi paliwem

jak się stanie obok samochodu

Sprawdź czy nie ma wycieku paliwa.

A co do sondy to może być już na wykończeniu.

Warto się nią zainteresować.

Wycieku raczej nie ma bo byłoby to raczej widoczne na śniegu. A paliwem śmierdzi tylko po odpaleniu samochodu, jest to dużo mocniejszy zapach paliwa niż normalnie gdy się stanie koło innego samochodu, mam tu na myśli porównanie z oplem omegą mojego kolegi. Zainwestuję w sondę i zobaczymy czy coś się zmieni....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja meczylem sie z duzym spalaniem ponad rok, w miedzy czasie wymienilem chlodnice, czujnik temp. az w koncu samochod trafil do mechanika ktory spr. ukl chlodzenia i okazalo sie ze gubil plyn ch. na zaciskach, wystarczylo dokrecic zaciski na trojniku i gra.

Zatankowany do pelna zobaczymy jak bedzie ze spalaniem.

Nadmienie ze przy bardzo oszczednej jezdzie potrafil spalic 14ltr gazu na 100km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ogólnie też miałem problem z dużym spalaniem przy corsie 1.2 B przyczyną był termostat , po wymianie wszystko chodzi elegancko i pali mniej :urodziny: duży koszt wymiany to nie był a się opłacało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Czy można w tym modelu C12Nz jakoś zdiagnozować w miarę łatwo zapchany katalizator ? Przebieg 187k licznikowy (rzeczywisty nieznany). Nie chce go niepotrzebnie wypruwać.

Pracował mi nierówno na biegu jałowym to znaczy obroty spadały do około 600 potem rosły na 900. Nie równo pracował na zimnym. Po przepaleniu autka na trasie około 50km uspokoiło się.

Ale ciągle jakoś tak chyba zamulony jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość piotrek100262

Mam ten sam problem :?: Moja corsa b z silnikiem 1,2 pali 10 a czasami 11 litrów na 100km. To jakaś masakra!!! Wymienione są: świece i przewody, termostat, czujnik temperatury płynu chłodzącego, klocki hamulcowe, filtr powietrza. Ostatnio zauważyłam, że jakoś bardzo śmierdzi paliwem jak się stanie obok samochodu. Czy to może być spowodowane zepsutą sondą lambda?? jak myślicie...? Wydawało mi się, że powinna się zaświecić kontrolka gdyby coś było nie tak, no ale to dość stary samochód wiec może nie wszytko działa jak należy... :?:

 

 

Poprawiłem post/rafaln1

 

Mam ten sam problem :?: Moja corsa b z silnikiem 1,2 pali 10 a czasami 11 litrów na 100km. To jakaś masakra!!! Wymienione są: świece i przewody, termostat, czujnik temperatury płynu chłodzącego, klocki hamulcowe, filtr powietrza. Ostatnio zauważyłam, że jakoś bardzo śmierdzi paliwem jak się stanie obok samochodu. Czy to może być spowodowane zepsutą sondą lambda?? jak myślicie...? Wydawało mi się, że powinna się zaświecić kontrolka gdyby coś było nie tak, no ale to dość stary samochód wiec może nie wszytko działa jak należy... :?:

 

 

Poprawiłem post/rafaln1

Witam

I co kolego wyszło z tą Twoją corsą,bo mam podobny problem ze swoją.Pali mi około 13 litrów gazu,benzyny 10 litrów.Wymieniona sonda,świece,czujnik temperatury,parownik,mam wąskie oponki 13 145/80,jeżdże spokojnie i stram się jeździć ekonomicznie,a pali tyle,że bania mała.Mam zwykłą instalacje ze śrubą na wężu i jest już skręcona także bardziej już sie nie da,bo jak się jescze minimalnie wkręci to muli tak,że nie da się jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności