Skocz do zawartości

dziwne stukanie na zimnym silniku


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

 

Przyłączem się do pytania bo mam taki sam problem z silnikiem 1,7 cdti na zimnym tak jak teraz podczas jazdy sa straszne metaliczne stuki aż się wytrzymać nie da.... jak troszkę sie silnik rozgrzeję to problem znika i chodzi cichutko.....

 

Dodam że np jak gazuję na postoju to tego stukotu nie ma chodzi cicho występuje tylko podczas jazdy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komisarz ryba

u mnie jest dokladnie to samo, poki silnik sie nie rozgrzeje to slychac glosne metaliczne stuki, ale tylko podczas jazdy. gdy dodaje gazu na postoju, nic nie sluchac. przy ostatniej wizycie w serwisie napomkneli cos o regulacji luzu zaworowego. w piatek jade do innego serwisu i zobaczymy co tam powiedza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komisarz ryba, u mnie jest dokłądnie to samo i też jedyne co wchodzi w rachubę to luz zaworowy...

 

A najlepsze że jedna płytka kosztuje 59zł...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komisarz ryba

to zalezy od serwisu, dzwonilem do dwoch i podali mi zupenie rozne ceny, w granicach 15-40zl za sztuke. im wyzsza cena plytek, tym nizsza robocizny i na odwrot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od serwisu, dzwonilem do dwoch i podali mi zupenie rozne ceny, w granicach 15-40zl za sztuke. im wyzsza cena plytek, tym nizsza robocizny i na odwrot.

ja dzwoniłem po 4 aso i wszedie 59do tego trza znac grubość...

 

Alwe okazało się ze nie trzeba nowych tylko w razie czego stare do renowacji posylaja czy czegoś takiego, pelna regulacja to 620zł plos uszczelka pod pokrywe...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha no nie myślałem że ja tylko mam taki tez problemik mianowicie

teraz jak wstaje rano do Pracki no jest minus za oknem jak odpalam moja astrę silnik c14nz to przez chwile pracuje jak by był tam sinik diesla tak się dzieje jak odpalam ja z parkingu a jeśli odpalam ja w garażu gdzie jest cieplutko nie ma takiego problemu myślałem ze to wina oleju ale został wymieniony w zakresach tolerancji producenta ma ona dopiero przejechane 148000 z małym groszem czy to normalne czy juz trzeba zbierać kasę na nowy pojazd :roll:

pozdrawiam ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bary251, czy ty kolego zadałeś sobie troszkę trudu chociaż żeby przeczytać o czym jest ten temat??

 

To że benzyna przez kilkadziesiąta sekund ci pracuje jak diesle po nocy na mrozie to norma bo zanim olej dotrze do każdego zakamarka to chwila mija, po nocy w ciepłym będzie łagodniej pracował od razu bo oelj jest cieplejszy i rzadszy tak samo jak cały silnik nie jest tak wymrożony....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komisarz ryba

marmi --> grubosc potrzebnych plytek to oni sobie przeciez mierza. mi w jednym powiedzieli 400zl robota + 15zl za kazda plytke, a w drugim 250zl robota + 40zl za plytke. pewnie w ogolnym rozrachunku wyjdzie podobnie. tak czy inaczej warto, dostajesz fakture za wykonana usluge oraz czesci i dwa lata gwarancji na to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności